Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkahelyen bejelentettem a...

Munkahelyen bejelentettem a terhessegem. Tappenzrol at akarnak jelenteni csokkentett munkakepessegunek?

Figyelt kérdés

Bejelentettem a terhessegem, mire a munkaltatom visszaadta az igazolast es a tappenzes papirom majd mondta, hogy ezt majd akkor adjam oda az irodaban a holgynek aki a papirmunkakat vegzi amikor megirjak a papirokat amiket majd ala kell irjak stb. Zavaromban ra se kerdeztem hogy milyen papirokra gondolt. Tudni illik rola hogy o korabban kijelentette, hogy kirugnanak ha terhes lennek. A kesobb a kozvetlen felettesemet megkerdeztem, hogy milyen papirokra gondolt az igazgato, mire azt valaszolta hogy atvesznek a terhessegi tappenzrol valami csokkentett munkakepessegu valamire. Soha sehol nem hallottam meg ilyenrol. Egyik ismerosom megkerdezte a konyvelo ismeroset hogy miert van ez. A konyvelo azt mondta, hogy ha tappenzen maradok akkor a tappenzem negyedet a ceg kell allja (a tobbit meg a tarsadalom biztosito), bar azt nem tudta o sem, hogy miert lenne jobb a cegnek ha csokkentett vagy megvaltozott munkakepessegure vennenek fel.

Valaki jart mar igy? Nem ertem ezt az egeszet. Ha en (veszelyeztetett) terhes vagyok es az orvos tappenzre irt ki akkor miert lenne szukseg erre? Nekem ez miert lenne jo? Nyilvan a sajat erdekuket nezik de nem szeretnem ha rossz kovetkezmenye lenne ennek. Nem igazan ertek en az ilyen dolgokhoz de gondolom ezt a papirt nem kene alairjam..



#táppénz #csökkentett munkaképesség
2018. júl. 31. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Alá ne írj semmit, amíg nem tiszta a kép, és nem beszélsz egy ügyvéddel.


Mellesleg nem értem, hogy vehetnének erre át. Mikor a csökkent munkaképességről is igazolás kell. Márpedig a terhesség nem az.

2018. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Táppénzen vagy és pont. Ilyet szerintem nem csinálhat, hogy visszadobja a táppénzes igazolást, hiszen papíros bizonyíték. Ne írj alá semmi papírt, gondolom a caökkentett munkaképesség az kevesebb fizetést jelent, szóval semmiképp sem igazságos.


Engem elküldtek táppénzre, de nem volt semmiféle aláírandó papírmunka....

2018. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálad van a papír? Esetleg nincs benne olyan, hogy a továbbiakban határozott idejű szerződéssel foglalkoztatnának? Mert az kizárólag a munkaadó érdeke lenne.


Ha jól értem, te már táppénzen vagy, igaz? Akkor holnap ne menj be, hanem add fel a táppénzes papírodat a cég részére tértivevényes ajánlott küldeményként. Semmit ne írj alá.

2018. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány órában dolgozol?

Volt kolléganom járt így, hogy 8 órában dolgozott, terhes lett, és alá irattatak vele olyan papírt, hogy 6 órában dolgozzon, persze kevesebb pénzért. Pontosabban nem írta alá, csak szerették volna.

Lehet, hogy veled is ezt szeretnék. Ezt sajnos megtehetik, ha aláírod.

Megoldás: ne írj alá semmit, és ők sem tehetnek semmit! Terhes nő védve van!

2018. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A megváltozott munkaképességûek után a munkáltatód támogatást igényelhet. Mondjuk azt én sem èrtem, mivel akarja ezt bizonyítani, hiszen a terhességed nem az.


Ahogy elôttem írtál: postán tértivevénnyel add fel, és ne írj alá semmit.

Én azért még egy munkajogászt megkérdeznék.

2018. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

Gondolom, azért mentél táppénzre, mert úgy gondolod, a munkád veszélyes.

Nem csökkentett munkaképességűre akarnak venni, hanem felajánlanak olyan munkakört, amit terhesen el tudsz látni, ha ilyen nincs, alapbért kapsz.


A könyvelő meg hülye, tp harmad van, nem negyed.

2018. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kaptam még meg a papirokat de mar nagyon varom, hogy mi all pontosan majd benne. Igen tappenzem vagyok mar. Nem ajanlottak fel masik munkakort, tisztazva lett hogy nem megyek es ok ezt elfogadtak. Alapbol 14orat dolgozunk (esetenkent tobbet) de 8orara vagyunk bejelentve. En is ugy tudom hogy a megvaltozott munkakepessegrol valami papir kene hogy legyen es a terhesseg semmilyen formaban nem szamit annak.
2018. júl. 31. 20:42
 8/12 A kérdező kommentje:

Tegnap feladtam egy levelet amiben irasban is bejelentettem a terhessegem, ajanlottan adtam fel. Van mellette egy lelet masolat es egy varandos gondozasi konyv masolata (akkor meg nem volt orvosi igazolasom csak masnap es akkor tudtam meg hogy a haziorvos allitja ki az igazolast es a vedono azt mondta hogy ezek a papirok ebben az esetben megalljak a helyuket.)

Ha holnap nem hivnak hogy mehetek a papirok miatt akkor feladom postan a tappenzes papirt es az igazolast is ugyanigy ajanlottan

2018. júl. 31. 20:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hívnak se menj be, tudnak olyan pszichológiai nyomást tenni, hogy aláírt a papírokat. Ha hívnak, mondd meg nekik, hogy mint ők is tudják, te táppénzen vagy, nem tudsz bemenni, mert rosszul vagy, postán küldöd a papírokat. Ha elkezdenek pampogni a telefonba, akkor se mondj mást, nem tudnak mit tenni. Ne engedd magadat csőbe húzni.
2018. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne sima ajánlottként add fel, hanem tértivevénnyel, hogy visszakapd aláírva, az bizonyítja, hogy átvették.

Megváltozott munkaképesség elbírálása egy hosszadalmasabb folyamat, és kizárólag saját kérésre vizsgálnak ki. Mire elbírálnák, lehet, hogy meg is szülsz. Ez volt régen pl. a rokkantsági nyugdíj és a rendszeres szociális járadék, ami bizonyos %-ú munkaképesség-csökkenés esetén járt. 2012.01.01-jétől változott ez meg. De mindenesetre fontos, hogy semmit ne írj alá, mostantól személyesen be se tedd a a lábad, mindent tértivel küldj be nekik és mindenről legyen másolatod, amit eredetben megküldesz.

2018. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!