Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » KATA után munkaviszony és...

KATA után munkaviszony és veszélyeztetett terhesség. Milyen juttatásokra számíthatok?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Évek óta KATA-s voltam (50e) ebben a hónapban (08.01.) felvettek egy céghez munkaviszonyba és visszadtam a vállalkozói igazolványomat. Az orvostudomány jelen állása szerint nem lehet gyerekem, de a belépést követő napokban kiderült, hogy babát várok. <3 Az orvosom tekintettel a körülményekre felajanlotta, hogy maradjak otthon tappénzen. Mi ilyenkor az irányadó időszak, mi a juttatások alapja? A KATA? A táppénz?

Jövő márciusra várom a babát. A jövedelmem most 300e Ft bruttó.



2018. aug. 6. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:
A táppénz biztosan nem, mert egy pénzbeli ellátás nem lehet egy másiknak az alapja. De azt sajnos pontosan nem tudom, hogy a jelen szabályozás szerint a szülés előtt melyik időszakot nézik a csed/gyed megállapításánál. Viszont ha elmész táppénzre veszélyeztetett terhesség miatt (ezt a táppénzes papírodból lehet látni), a munkáltatód a próbaidő alatt akkor is felmondhat indoklás nélkül, ez esetben pedig - mivel a szülés napján nincs munkaviszonyod - csak gyesre lennél jogosult.
2018. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!