Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Kèrdèsem, hogy a 2 óràs munkaviszonyt beszàmìtjàk a tgyàs/csed gyed-hez szüksèges biztosìtàsi jogviszonyba?

2018. aug. 24. 13:35  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Ha rendes bejelentett munka volt,akkor persze.De ha ebből számolják az ellátást,akkor a gyessel jobban jár az ember.

A válasz 24%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont 2018. aug. 24. 13:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Amit nèznek a szàmìtàsnàl az 8 óràs, viszont a 365 nap biztosìtàsi jogviszonyba beleesik pàr 2 óràs hónap is.

# 2/12Időpont 2018. aug. 24. 13:46 Privát üzenet

Nem adják össze, hanem külön külön nézik a jogviszonyokat. Tehát ha 6 hónapot dolgoztál 2 helyen, akkor azt nem veszik 12 hónapnak, hanem nem leszel jogosult. HA az egyik helyen 12 hónapot, a másik helyen 6-ot, akkor csak az egyik biztosítási jogviszonyban leszel jogosult a csedre/gyedre.

Visztont ha mindkét jogviszonyban megvan külön klön a 365 nap, akkor mindkét jogviszonyodból jogosult leszel csedre/gyedre.

Remélem érthetően írtam le.

És 1-es. Attól, hogy 2 órában van, még kereshet havi 200ezret, és akkor azért nem jár rosszul...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont 2018. aug. 24. 13:52 Privát üzenet
Ja, azt kihagytam, hogy ha nem egyszerre volt, hanem egymás után, tehát leszámoltál a 8 órással, majd 2 órában dolgoztál, és ezt is lezártad, utána 8 órában, akkor igen, ugyanúgy számít, hisz ugyanúgy biztosítási jogviszony.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont 2018. aug. 24. 13:54 Privát üzenet
2 órára havi 200? Nincs az a munkáltató.

A válasz 20%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont 2018. aug. 24. 13:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

1 munkahelyen belül megszakìtàs nèlkül voltam 2 majd 8 óràs.

# 6/12Időpont 2018. aug. 24. 13:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sajnos nem volt 200.000 mèg a 8 óràs se.

# 7/12Időpont 2018. aug. 24. 13:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nincs olyan kikötès, hogy a minimàlbèr 30%-àt el kell èrni?

# 8/12Időpont 2018. aug. 24. 14:02 Privát üzenet

Nincs kikötés.

Akár haviu 10ezer Ft is lehet a megállapított csed, ha annyira kevés volt a jövedelem. Ilyenkor szoktak csed helyett gyest kérni, hiába volt mukahely.

Mennyi ideig voltál 2 órában? És mióta vagy 8 órában, és mikor szülsz?

AMúgy egy tervezőmérnök, vagy egy magánorvos kaphat ennyit olyan kis időre... (gondolj bele, napi 2 órát rendel valami magánintézményben, ahol ezalatt a 2 óra alatt 6-8 páciense van. Akik fejenként 10-20 ezret hagynak a rendelésért ott...

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont 2018. aug. 24. 14:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

3,5 ève vagyok ott,ezen belül 2,5 èv 2 óra az utolsó 1 èv 8 óra. Decemberben.

# 10/12Időpont 2018. aug. 24. 14:13 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Német elterngeldnél figyelembe veszik a Magyar munkaviszonyt? Vagy ha Magyarországon járok orvoshoz és szülök itt igénylem a gyed extrát?
Hány hónap munkaviszonyt néznek a terhesség alatti járandóság megállapításához?
Ha egy apa a gyermek születését követően tölti be a 2 év foglalkoztatást/bejelentett munkaviszonyt, ha otthon maradna a gyermekkel mennyi összeget kaphat mint állami támogatás?
2016. április 1. -től van munkaviszonyom. Az egyetemi hallgatói jogviszonyom július 1. -én szűnik meg (msc diploma). Ha terhes leszek,180 nap egyetem+180 nap munkaviszonyt számítanak be a GYED-be?
Az ápolási díj, és a 4 órás munkaviszony gyesnél hány órás munkaviszonyt jelent?
A Gyet beleszámít a biztosítási jogviszonyba?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!