Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Hogyan szamolhatom ki, hogy a masodik gyermek szuletese utan milyen osszegekre vagyok jogosult? Ha. (tobbi lent)

20 honapos lesz a gyermekunk, mikor szuletik a kis testvere. Hogyan van ez a gyed extra, stb? Tudja valaki? Az elso gyermekre kapom 2 eves koraig a mostani gyedet + a kicsi utan fel evig a csed, majd a gyed? A masodik gyermek utan jaro csed, gyed osszeget igy mibol es hogyan szamoljam?

Koszonom, ha valaki tud segiteni! :)

Keress kérdéseket hasonló témában: gyed extra

2018. aug. 24. 14:24  Privát üzenet  

A válaszok

Az előző ellátásod alapjából számolják (tehát ugyanannyi lesz), vagy a szerződés szerinti béredből.

Amelyik a több, azt fogod kapni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. aug. 24. 14:32 Privát üzenet
Változott a fizetésed mióta otthon vagy? Ha nem,vagy kevesebb lett a fizetésed,akkor azt az összeget fogod kapni,amit a nagyra is.Ha több lett azóta,akkor pedig abból fogják számolni,mert van egy olyan kedvezményszabály,hogy ha nagy 4 éves koráig megszületika kicsi,akkor megnézik,hogy a szerződés szerinti béred szerint mennyit kapnál,és ha az kevesebb,mint az előző gyereknél,akkorazt kapod,amennyit az elsőre kaptál,ha több,akkor pedig azt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. aug. 24. 14:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem valtozott a fizetesem. Csak azt hittem, hogy a masodik gyermekre joval kevesebbet kapok, mert a mostani ellatas osszegebol szamoljak, de akkor rosszul gondoltam.

Koszonom, hogy segitettetek! :)

# 3/7Időpont 2018. aug. 24. 14:39 Privát üzenet
Ellátás nem lehet ellátás alapja. A csed/gyed ellátás.Abból nem számolnak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. aug. 24. 14:41 Privát üzenet
De jó, hogy ezt kérdezted, hasonló cipőben járok, de nekem mióta itthon vagytok magasabb lett a bérem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. aug. 24. 15:26 Privát üzenet
Én is örülök ennek a kérdésnek. Nekem sem volt világos.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. aug. 24. 18:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Orulok, ha masnak is segitett ez a kerdes. ;)

# 7/7Időpont 2018. aug. 24. 21:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha szülés óta nem jött még meg, akkor hogyan számolhatom ki, mikor lehet peteérésem?
Veteles utani elso menstruacio pontosan 6 hettel a mutet utan jott. Szamolhatom innentol a 30 napos ciklusokat, ugy ahogy a mutet elott mindig 30 napos volt, vagy kell meg par ciklus mire helyreall?
Ha tudom a fogantatás pontos időpontját - függetlenül a menzesz első napjától - hogyan számolhatom ki, hogy mikorra leszek kiírva?
Hogy számolhatom ki mennyi gyed-et kaphatok egy hónapra? Ez minden hónapban jár, vagy csak egyszeri támogatás?
Hogyan számolhatom ki a babám súlyát?
Szülés előtt 29 napos ciklusaim voltak,16. napon volt pé-m. A szülés utáni 5. hónapban ha később van pé-m, akkor ugyan úgy számolhatom a 2 hetet a várható menstruációig?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!