Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan szamolhatom ki, hogy a...

Hogyan szamolhatom ki, hogy a masodik gyermek szuletese utan milyen osszegekre vagyok jogosult? Ha. (tobbi lent)

Figyelt kérdés

20 honapos lesz a gyermekunk, mikor szuletik a kis testvere. Hogyan van ez a gyed extra, stb? Tudja valaki? Az elso gyermekre kapom 2 eves koraig a mostani gyedet + a kicsi utan fel evig a csed, majd a gyed? A masodik gyermek utan jaro csed, gyed osszeget igy mibol es hogyan szamoljam?

Koszonom, ha valaki tud segiteni! :)



2018. aug. 24. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző ellátásod alapjából számolják (tehát ugyanannyi lesz), vagy a szerződés szerinti béredből.

Amelyik a több, azt fogod kapni.

2018. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Változott a fizetésed mióta otthon vagy? Ha nem,vagy kevesebb lett a fizetésed,akkor azt az összeget fogod kapni,amit a nagyra is.Ha több lett azóta,akkor pedig abból fogják számolni,mert van egy olyan kedvezményszabály,hogy ha nagy 4 éves koráig megszületika kicsi,akkor megnézik,hogy a szerződés szerinti béred szerint mennyit kapnál,és ha az kevesebb,mint az előző gyereknél,akkorazt kapod,amennyit az elsőre kaptál,ha több,akkor pedig azt.
2018. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem valtozott a fizetesem. Csak azt hittem, hogy a masodik gyermekre joval kevesebbet kapok, mert a mostani ellatas osszegebol szamoljak, de akkor rosszul gondoltam.

Koszonom, hogy segitettetek! :)

2018. aug. 24. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ellátás nem lehet ellátás alapja. A csed/gyed ellátás.Abból nem számolnak.
2018. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy ezt kérdezted, hasonló cipőben járok, de nekem mióta itthon vagytok magasabb lett a bérem.
2018. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is örülök ennek a kérdésnek. Nekem sem volt világos.
2018. aug. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Orulok, ha masnak is segitett ez a kerdes. ;)
2018. aug. 24. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!