Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes után ki adja a munka adó...

Gyes után ki adja a munka adó a szabikat?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy kisfiam 2015 oktoberében született. Idén a tölti a hármat. Szerettünk volna még egy babát de nagyon ugy néz ki hogy nem jön össze, vagyis ugy szerettem volna hogy mielött még oktoberben betölti a hármat teherbe essek. Ha nem megyek vissza dolgozni oktoberben azonnal elküldenek vagy kötelesek kiadni azokat a szabadságokat ami ennyi idő alatt járt volna? Mert kb az lenne 1 hónap ugye? És ha az idő alatt még teherbe esek akkor nem küldenek el ?

Vissza menni sajnos nem tudnék 😏


2018. aug. 30. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Munkáltatótól függ.Nálunk nem kiadják,hanem kifizetik.
2018. aug. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Kiadják, vagy kifizetik. De ha már felmondtak és úgy kezdesz bele a szabadságba, majd az alatt teherbe esel, nem el a védelem
2018. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"Vissza menni sajnos nem tudnék"


Ha jól értem, NEM AKARSZ visszamenni dolgozni?

Szerintem 3 évnyi szabit (90+ napot) nincs az a munkáltató, ami egy az egyben kiad... Ráadásul az kifutna egész év végéig...

2018. aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok mert nem tudok. Délelöttös műszakban fél5kor indulnék a férjem pedig 6kor indul a munkahelyére. A gyereket pedig ki vinné oviba ? Nem tudok a családbol senkire számitani sajna.
2018. aug. 30. 08:17
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
6-kor már nyitva van a legtöbb ovi.
2018. aug. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Mitől beszélsz, míglen 90 nap szabi????? Ezer éve csak a szülés előtt bennmaradt szabadság és a csed/gyed első félévére járó van. A többi időre nem jár. Ha nem maradt bent neki a szülés előttről, akkor kb 10-12 napja lehet.
2018. aug. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat már amelyikkel megyek valamire. 😁

Ne haragudj , de 6 órakor azért nem viszem oviba a gyereket. Főleg hogy most kezdi , mivel bölcsibe sem járt. Johogynem 5 órakor ébreszti majd a férjem hogy elkészüljenek mind a ketten 😆

2018. aug. 30. 09:33
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
Van aki megteheti,hogy ne dolgozzon,mert keres annyit az apa,de nem mindenki. Amúgy a gyerekek nem halnak bele a korán kelésbe. Az én lányom is kelt fél 6-kor,ha pont úgy dolgoztunk,és ment fél 7-re bölcsibe. Persze,én sem mentem volna vissza,ha egy fizuból is bőven megélünk.
2018. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Jól van, a te dolgod, de novembertől már csak a 12 ezer csp lesz a bevételed. Imádkozzunk, hogy apuka bele ne unjon, ha te inkább még szülnél, nem pénzt keresnél.
2018. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdező keres másik munkát. Amúgy igen, nagyon sok gyerek kel korán. Anno én is keltem hajnalban, mert a szüleim 6-ra jártak dolgozni.
2018. aug. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!