Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha jövőre születik a második...

Ha jövőre születik a második gyermekem, mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés
2015.decemberben született az első gyermekem.Munkahelyről fizetetlen szabadságon vagyok,még Gyesen.Szept.1-től közös megegyezéssel elválunk,keresnem kell állást,ide nem tudnak 8-4-ig visszavenni.(bölcsődei elhelyezéshez pedig munkáltatói kell). Ha nem találok munkát és pl.novemberben összejön a baba,(fél éve próbálkozunk), akkor mire leszek jogosult? Úgy tudom,ha a munkaviszony megszűnése utáni 1 évben születne,akkor Gyedre jogosult lennék. Tényleg? Vagy csak Gyesre?
2018. szept. 1. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüléskor nincs munkaviszonyod akkor csak a gyes.
2018. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt aláírnod, decemberig maradhattál volna (úgy is dolgozhattál volna máshol), és akkor ha novemberben összejönne, mehettél volna tp-re (és akkor járt volna minden).

Így csak gyes, ha nem találsz új munkát.

2018. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, èn gyesen vagyok+várandós.

Gyedet ugyanannyit fogok kapni (munkaviszonyom nem szűnt meg), mint a naggyal, vagy csak kevesebbet?

2018. szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azért írtam alà a papírokat,mert több állásinterjún voltam már,és egyik cégnek sem tetszett,hogy munkaviszonyom van ugye.Nem igazàn hitték el,hogy oda nem vesznek vissza.
2018. szept. 2. 07:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Még azt tudja valaki,hogy ha a munkaviszonyom megszűnik ugye szept.1-vel,és a gyes decemberig van,akkor be kell jelentkeznem munkanélkülibe most,vagy csak a gyes lejárta után? Úgy tudom a Gyes is csak akkor biztosítási jogviszony,ha fizetetlenen vagyok a munkahelyről..
2018. szept. 2. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!