Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 4 órás bejelentés után a...

4 órás bejelentés után a gyes/gyed összege mekkora?

Figyelt kérdés

Nem találtam meg jó választ a kérdésemre inkább tapasztalatok érdekelnek.

A 4 óra a nyugdíjba nőknek 8nak számít, a gyesnél is van ilyen? Mert van lehetőségem 8 órára váltani de ha fölösleges akkor nem.


Köszönöm :)



2018. szept. 2. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A CSED és GYEd összege nem attól függ, hogy hány órában voltál bejelentve, hanem hogy mekkora volt a béred. A 4 órás munkaviszony ugyanúgy biztosítási időt jelent.


A GYES összege fix, és nem kell hozzá munkaviszony sem.

2018. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de honnan vetted, hogy 8 órának számít ez nyugdíjba? É is 4 órás vagyok, de még nem hallottam erről. Tudnál esetleg valamilyen hivatkozást másolni?
2018. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes írja, a fizetésed számít. Ha 4 órában 400 a bruttód, a szomszédnak meg 8 órában 300, akkor a te cseded/gyeded lesz magasabb. A gyes pedig fix összeg, mindenkinek jár.
2018. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

á köszönöm a válaszokat :)

Jelenleg még KATA-s vállalkozó vagyok, családi vállalkozásban dolgoznék ugyanúgy csak 4 órában.

Édesanyám 51 éves ő volt benn a nyugdíja miatt és ott mondták, hogy a 4 óra 8-nak számít a nőknél, mert volt neki pár év 4 órás bejelentése.

De ha látom valahol ezt az infót bemásolom.

Köszönöm

2018. szept. 2. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2018. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugdíjnál nem számít az óraszám, csak a bér.
2018. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, de a szolgálati idő számitásánál számít, és eddig én is úgy tudtam h a 4óra fél napnak számít, csak 6órától számítják egész napnak a munkában töltött időnél.
2018. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem számít.
2018. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tessék, máshol már leírtam, nem számít sehol a munkaidő, csak az elért kereset...


A nyugdíjhoz kétféle szolgálati időt számolunk, egyet a jogosultsághoz, egyet pedig az összeg megállapításához.


Jogosultság azt jelenti, hogy az öregségi teljes nyugdíjhoz szükséges 20 évhez megnézzünk, mennyi biztosításban töltött napod volt, itt az egy órás nap is egy napnak számít.


Azután összeadjuk a jövedelmeket, számolunk, osztunk, szorzunk, kijön egy napi alap. Ebből a napi alapból fog megszületni a napi összeg, amihez újra számolunk szolgálati időt, mégpedig úgy, hogy a megnézzük, az a járulékalap, amire tőled nyugdíjjárulékot vontak (vagy ev-ként tv-ként fizetted), hogyan aránylik a mindenkori minimálbérhez. Ha egy évben te a minimálbér felét kerested, de egész évben dolgoztál, akkor mindegy, hogy ezt a bért, 1, 2, 3 vagy négy órára kaptad, a szolgálati idő 365/2 nap. Így is kialakul egy szám, mondjuk 26 év (pl dolgoztál 30 évet, de két évig a mbér felét kaptad...). A nyugdíjtörvény végén találsz egy táblázatot, szorzószámokkal. Annyi százalékát kapod a megállapított napi alapnak, amennyi az így számolt éveid alapján jár. :)



Remélem, kb érthető. Ezért szívnak a katások is, mert bár időben mehetnek nyugdíjba majd, az összegnél nekik soha nem éri el a minimálbért az alapjuk, ezért mindig arányosítás van.

2018. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!