Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nagycsaládos vagyok vagy nem?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Nagycsaládos vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék igényelni szociális támogatást egyetemen. Van két kiskorú, tanuló testvérem. Az adatlapon van egy rész, hogy nagycsaládos. Mivel az adatlapon olyan dolgok is vannak, amik már családdal rendelkező egyénekre vonatkoznak, ezért felmerült a kérdés, ezt úgy érti hogy nekem nagycsaládom van e, szóval nekem van 3 vagy több gyerekem, vagy hogy a szüleimnek van velem együtt 3 vagy több gyereke?

2018. szept. 7. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Nagycsaládos vagy.
2018. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Jó kérdés...De már a szüleid sem számítanak nagycsaládosnak,mivel csak 2 kiskorú gyereket nevelnek. Te már nem számítasz hivatalosan.
2018. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Te nem vagy nagycsaládos, a szüleid azok.

Hogy milyen támogatásra vahy jogosult, ahhoz nem értek, de az biztos, hogy GYÁS, GYED, GYET stb. egyikére sem.

Gyanítom, hogy a szüleidnek kellene azt a támogatást igényelni.

Te esetleg diákhitelt vehetsz fel.

De a szociálus osztály az ügyfélszolgálaton megmondja, hogy milyen támogatásokat igényrhettek családilag. (Lakhatási, gázár stb.)

2018. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy tudom, amíg nappali tagozatos felsőoktatásban, addig jár utána csp a szülőknek és "gyerekstátuszban" van. Vagy tévedek?
2018. szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Főiskolás után nem jár családi.
2018. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Családi nem jár, de míg tanul, figyelembe veszik, vagyis ha 3 gyerek van és a legnagyobb nagykorú, de tanul, akkor figyelembe veszik és nagycsaládosként kapják meg a szülei a csp-t, vagyis nem 12.200-at hanem 17.000 valamennyit/gyerek (2 gyerek).


Kérdező, szerintem nagycsaládos vagy (elvégre ritka a 3 vagy többgyerekes főiskolai hallgató, de azért kérdezz rá a TO-n)

2018. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
25 éves kor betöltéséig nappali tagozatos felsőoktatási intézmény tanulója "gyereknek" számít szociális ügyekben
2018. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet rossz kategóriába tettem ki a kérdést, ezért bocsánat. Nem GYEShez kell, hanem egyetemi szociális támogatáshoz! De ezek szerint nagycsaládos vagyok, köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 7. 21:37
 9/9 anonim ***** válasza:
6 vagyok, elárulhatná a lepontozó, hogy mi nem tetszett, mert szakmailag teljesen helyes volt a válaszom
2018. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!