Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen juttatásokban részesülö...

Milyen juttatásokban részesülök majd?

Figyelt kérdés

Még csak 6 hetes terhes vagyok. Ez az első terhességem. 22 éves vagyok.

2016. Október.1-től dolgoztam 2018.április.30-ig egy Fogyatékosok otthonában. Aztán két hónapig voltam munkanélkülin. Utánna nem igazán volt munkahelyem csak ilyen napi bejelentés egy két nap.

Az apukával nem tudom hogyan fognak alakulni a dolgok mert nem egészen áll készen az apaságra de ez még a jövő zenéje.

Nem vagyok jártas ebben a témában ezért szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni, hogy milyen jutattásokra számíthatok?

Előlre is köszönöm a válaszokat.


2018. szept. 9. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Egyszeri anyasági, gyes, csp.


Többhöz kéne az is, hogy a szülés napján is legyen munkaviszonyod.

2018. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Tehát ha jól értem, már nem dolgozol, max alkalmival. Az ebben az esetben nem számít. A szülés időpontjában is biztosítottnak kell lenned, és az azt megelőző 2 évben kell 365 nap munkaviszonyodnak lennie. Mivel neked az nincs meg, a szüléstől a gyerek 3 éves koráig gyest kapsz, ami nettó 25-26 ezer körül van. Ha jársz rendszeresen terhesgondozásra, akkor szüléskor jár az egyszeri anyasági támogatás, 64 ezer, illetve 12 ezer családi pótlék havonta (egyedülállóként azt hiszem, ez több). Ha pedig lesz munkád, havi 10 ezer adókedvezmény is jár a gyerekre.
2018. szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Bator vagy. A szulesig semmi nem fog járni. A szules utan gyes -huszonixezer, csaladipotlek , egyedulallokent ez 13700 es egyszeri anyasgi segely, ami 60 korul van . Tehát havi ~40bol kellene magad meg a gyereket eltartani.

Tan nem kellene most gyereket vallalni

2018. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Konkrétan mire is vállaltad ezt a gyereket?
2018. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Konkrétan arra vállalta a gyereket, majd anyu és apu küldi a providentet utána, mert a "jelenlegi" apa, nem áll készen az apaságra, tehát azt jelenti ,hogy ő el fog menni.
2018. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De munkát ha vállalok mondjuk az elso 4 honapban ameddig birom akkor mennyivel valtozik a helyzet? De ezeket amiket leirtatok a gyes csaladi ezeket szules utantol kapom?

Utolso valaszoloknak is koszonom! ;) :)

2018. szept. 9. 10:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Annyival változna, ha tudnál annyit dolgozni, hogy túl légy min. a próbaidőn, akkor elmehetnél még ugyanannyi időre táppénzre (pl: 4+4 hónap), szerencsés esetben kitartana a szülésig...

és akkor nem 25 ezret, hanem a fizud 70 %-át (mínusz némi levonás) kapnád.

Minimálbérnél ez már 80-90 ezer adókedvezménnyel.


Szerinted mindegy?

2018. szept. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Tudod, ha terhes vagy, akkor ne reménykedj, hogy olyan nagyon munkát fogsz találni.

Egyébként előttem már mindent leírtak, csak akkor kapsz nem alanyi jogon járó juttatásokat, ha a szülés pillanatában biztosított vagy. És természetesen semmit nem kapsz addig, míg meg nem szülsz. Sőt, még a TB-det is magadnak kell fizetni.

Nem véletlenül mondják, hogy a gyerekvállalás igen komoly döntés!

2018. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
SOS keress munkát, ne mondd el, hogy terhes vagy, kb 5-6 hónapot próbálj meg kihúzni, utána táppénz, akkor meglehet a 180 napod...
2018. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Keress munkát gyorsan. Én sajnos úgy jártam tavaly, hogy folyamatosan dolgoztam, több mint a meghatározott ledolgozott nap volt meg. Pont akkor volt egy munkahely váltás. Gondoltuk a párommal, miért ne lenne munkám mindig volt. Hát akkor és ott nem sikerült sajnos találnom. Közben pedig terhes lettem, előtte meg nem sikerült.

Nem éhezünk és ehhez képest is jól élünk, de ha egyedül kellene nevelnem a kislányt nagy bajban lennék. Még csak a méltányossági gyed-et sem vehettem igénybe, mert az annak jár, akinek nincs meg a ledolgozott ideje, hanem adnak hozzá pár napot és így megvan a gyedhez. Nah ezt pl végképp undorítónak tartom.

Munkahelyet pont a baba miatt akartam akkor váltani, mert kollégiumban dolgoztam és sajnos nem volt jó, kimerítő volt, plusz még egy államvizsga is várt rám akkor.

Jó tanulópénz volt ez nekem, nekünk.

Régen elég volt a biztosítási idő és megkapta az ember a juttatást.

Szóval, ahogy előttem is írták keress munkát gyorsan és ne mond meg a terhességed. Tudom, ez inkorrekt, de a munkaadót k...va nem fogja érdekelni, ha pl határozott időn lennél.

2018. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!