Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES igénylése 2 gyerekre,1...

GYES igénylése 2 gyerekre,1 ponton elakadtam, valaki ért hozzá?

Figyelt kérdés

2 gyerekre igényelném a GYES-t. 2018.aug.13-át jelöltem meg, mivel a kicsi akkor született.

Viszont van az a pont, hogy részesülök-e egyéb támogatásban, és a nagyobbikkal 08.28-án (vagyis a megjelölt időponthoz képest később) járt le a GYED-em. És ugye tudom, hogy egy gyerekre egyszerre csak 1 félét kaphatok, de az igénylés dátumánál csak egyet lehet megadni.

Ilyenkor hogy megy ez, hogy a papíron egyértelmű legyen, és ne legyen zavaros, félreérthető?



2018. szept. 9. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont ilyet sose csináltam, de azt gyanítom, 2 körben kellett volna igényelned. Egyszer a kicsire, egyéb támogatás a gyed, aztán még egyszer, akkor már 2re, és mást nem kapsz.
2018. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak a papíron úgy van, hogy tüntessem fel az összes gyerekem, és jelöljem meg, hogy azon belül melyikekre igényelném a GYES-t.
2018. szept. 9. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen. Tehát első kör, a kicsire igényleg a gyest, és odaírod, hogy a nagyra meg kapsz gyedet. Aztán egy másik papíron megigényled a nagyra is 2 héttel későbbi dátummal, és beleírod, hogy a kicsire már kapod.

De újra mondom, pont ilyet még sosem csináltam.

2018. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ok, köszi.

(Bár ha vmit elszúrok, akkor azért csak szólnak ott helyben... Remélem.)

2018. szept. 9. 13:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy, hogy megigényeled a kicsire a gyest, beírod meddig kapod a gyedet. Majd kitöltesz egy másikat ahol a nagyra is megigényeled a gyest és feltünteted hogy kapod a kicsi után is már.
2018. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!