Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki lenne szíves megmondani...

Valaki lenne szíves megmondani így kapok e GYEDet?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen nem tudják megmondani.

Ugye 2 év alatt 365 nap biztosított jogviszony legyen meg..

2017 január 1 - május 19 munkaviszony.

Utána regisztráltam a munkanélkülibe.. Kaptam 3 hónapon keresztül június július augusztus munkakeresési járadékot. A fizetésem jóval több mint felét...

Utána voltam segélyen október végéig, mert nem sikerült elhelyezkednem.

Majd 1 hónapig novemberben voltam egyéni vállalkozó. Fizettem magam után a járulékot.

Aztán elvégeztem egy 3 hónapos tanfolyamot, ami közfoglalkoztatott jogviszonynak számított.

Majd napi bejelentővel dolgoztam az új szakmámban, de később kiderült mégsem jelentettek be hónapokon keresztül...

Július 9 től van ismét rendes munkaviszonyom. Amiből 2 hetet voltam táppénzen.

És most készülök menni terhes táppénzre, 7 honapos leszek. Jár így vajon ezek után gyed, amiket felsoroltam? Valamint ez a táppénz is beleszamít majd mint biztosított jogviszony? Mert a munkahelyemen azt mondják nem...


2018. szept. 11. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A napi bejelentés nem keletkeztet jogviszonyt.

A táppénz igen.

De táppénzen (te) csak annyit lehetsz, amit az utolsó (jelenlegi) munkahelyeden dolgoztál. Hány heted van szülésig, fedi a táppénz?

Mert ha nem, akkor nem érdekes, hogy megvan-e a 365, mert az a kritérium sem teljesül, hogy biztosított legyél a szülés napján.

2018. szept. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy terhes táppénz.
2018. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha a táppénz alatt nem szűnik meg a munkaviszonyod akkor meglesz a kellő idő
2018. szept. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz biztosított jogviszonynak számit, viszont csak 2 hónapja dolgozol, szoval csak 2 honapot lehetsz táppénzen is. Az szerintem nem lesz elég szülésig. Azzal meg az a gond, hogyha se nem dolgozol, se táppénzen nem vagy, akkor úgy nem vagy biztositott, illetve a szüléskor nem leszel, ami a masik kitétele a gyed-re jogosultságnak.
2018. szept. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne készülj vesz terhes táppénzre még.

Mikor szülsz? Nem tudsz a mhnkáltatódtól könnyített munkavégzést kérni?

Ha most elmész táppénzre és nem lesz elég a táppénzes kereted mire szülsz, semmire nem leszel jogosult. Ha nem vsgy próbaidő alatt, nem rúghatnak ki, de ha nem lesz elég napod a táppénzhez a biztosítádod szünetelni fog. Hiába lesz tehát munkaviszonyod papíron semmire nem lesz jó, mert nem kap egy forintot sem amiből adóznál.

2018. szept. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nehéz a munka. Múltkor bevéreztem a megerőlteréstől. Annyit mondott a főnök, hogy ez ezzel jár, mert megerőltető.....

Július 9 ig van munkaszerződésem nem rúgnak ki. Veszélyeztetett terhes vagyok.

Szeretnék már itthon pihenni.

Nem, nincs meg annyi munkanap, hogy a szülésig elég legyen a táppénz.

2018. szept. 12. 04:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű, hogy csak az alanyi gyes fog járni (25 ezer).
2018. szept. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor azt tudod még tenni, hogy a csed-et megigényled 28 nappal a szülésre kiírt dátum előtt. Addig talán elég lesz a táppénz jogosultságod, és szüléskor is biztosított leszel.

Azok közül amiket felsoroltál, csak a segély nem számít bele, meg a napi bejelentések (mindegy, hogy tényleg lejelentettek vagy sem). Minden más, a közmunka, munkanélküli járadék, egyéni váll beleszámít. Szoval a 365 napod szerintem meglesz.

2018. szept. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézzük, 36 hetesen igényelheted a csedet legkorábban. 7 hónapos vagy. 28-30 hetes? Ebben az esetben akár jó is lehet.

Kb 60 napnyi táppénzt kaphatsz, ez nyolc hét. Még akár jó is lehet. Csak ne múljon 1-2 napon. Sok sikert! Boldog babavárást!

2018. szept. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szabadságod mennyi van?
2018. szept. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!