Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Annyit olvastam erről és mèg...

Manciii kérdése:

Annyit olvastam erről és mèg mindig nem értem telejesen. A gyes mettől meddig jár?

Figyelt kérdés

Miután megszületik a baba csedet kapok ami nincs korlátozva, ez jár 168 napig?

Utána jön a gyed ami már maximalizálva van és a gyerek 2 éves koráig jár?

Majd miután betolti a 2 éves kort onnantol jár a gyes a 3. èvének betöltéséig?

Olvasgattam h gyes 3éves korig jár, okè de mettől?

Születéstől? Tehát szuletèstől párhuzamosan először a cseddel egyutt majd a gyeddel egyutt?

Csak számolgatok mennyit kapnèk...

Plusz ezek mellè jár a családi ès mèg az adokedvezmény?



2018. szept. 16. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyes akkor jön, amikor lejár a gyed. Együtt nem jár, ha csak 1 baba van. Annak jár a szüléstől kezdve, aki semmire sem jogosult, mert nem dolgozott eleget.
2018. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Annak jár születéstől a gyes, aki nem jogosult csedre, gyedre, aki igen, ott 2-3 éves kor között kapja a gyerek. Nem jár párhuzamosan. Igen, ezek mellé jön a várandósság 91. napjától az adókedvezmény, születéstől a családi pótlék. Ezek folyamatosak. Van még egyszeri anyasági támogatás szülés után, kb. 65 ezer Ft.
2018. szept. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

"Majd miután betolti a 2 éves kort onnantol jár a gyes a 3. èvének betöltéséig?"

Pontosan így van.

2018. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szèp is lett volna ha mèg az is jár párhuzamosan a csed és gyed mellè 😃


Köszönöm szèpen a válaszokat 🙂

2018. szept. 16. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!