Szerintetek is jogosult leszek a CSED-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit komplikált a helyzetem. Több év összefüggő munkaviszonyom volt, közalkalmazottként,2013 óta dolgozom, 2014 szeptember 1-től 2017 augusztus 1 ig az OKITI alkalmazottja voltam szakápolóként, ezt követően is közalkalmazotti jogviszonyban dolgoztam, biztosításom folyamatos volt, egészen máig folyamatos.

Viszont márciusban költöztem,(most 2018 márciusában) sajnos nem volt jó döntés, mert érdemben elhelyezkedni sem tudtam, és a helyzetet a várandósság ténye is súlyosbította (terhesen gyakorlatilag sehova nem vesznek fel dolgozni). Több helyen is voltam, biztosításom folyamatos volt, de a baba egészsége érdekében bizonyos munkaköröket egy idő után nem tudtam vállalni :( Szóval, a helyi munkaügyi központ úgy írt ki, úgy látta jónak az álláskeresési járadékom elindítását, hogy pont fedje a CSED igénylés idejét, tehát a biztosítás folyamatos is maradjon.

Szerintük én jogosult leszek CSED-re és GYED-re is, mivel a munkanélküli segély is munkaviszonynak számít, és a tb biztosításom folyamatos volt, illetve 2013 óta folyamatosan munkában álltam egészen 2018 márciusáig (ezután is dolgoztam, ahol tudtam, de 3 hónapos terhesen nehéz már elhelyezkedni, és kockázatos is :( )

Augusztus 28-án nyújtottam be a CSED-re igénylést.Az álláskeresési járadékot június 11-én indították el, jelenleg táppénzen vagyok. A baba születése kiírás szerint szeptember 25.

Szerintetek is jogosult leszek a CSED-re? így hogy végülis sok "szünet"volt, amióta terhes vagyok, mármint munkában szünet, de a biztosításom folyamatos volt végig?

Köszönöm a segítséget



2018. szept. 16. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Meddig tart az álláskeresési státuszod?

Azon múlik.


Szerintem jogosult vagy.

2018. szept. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tappenzen ? Azt hogy? Ha munkanélküli vagy hogy lehetsz táppénzen ?
2018. szept. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A munkaügyi központ ma azt mondta, előzetesen Csed állományba vettek, mivel a Csed 28 nappal a szülés előtt igényelhető. Ergo aug.28-a óta vagyok Cseden. De annak tényleges igénylése, és kifizetése szülés után lesz, mivel akkortól tudjuk a születés tényleges időpontját, es akkortól lesz a babának TAJ száma. Szóval szerintük most Csed állományban vagyok, ez a jelenlegi biztosításom... Ez reális szerintetek?
2018. szept. 17. 09:28
 4/11 A kérdező kommentje:
Ők azt mondtak, a táppénzes papír kiállítása a Csed kezdete. Vagyis én úgy értelmeztem.
2018. szept. 17. 09:29
 5/11 A kérdező kommentje:
A munkanélküli segély 3 hónapig tart, tehát szept. 11 én járt le,de ők ugye születés előtt 28 nappal, augusztus 28 án Csed állományba vettek. Szóval azóta az a biztosításom, szerintuk.
2018. szept. 17. 09:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, így járni fog csed is gyed is. Végül is jól csinálták, az álláskeresési megszakadt aug. 28-al. Most nem táppénzen vagy, hanem már cseden, aug.28-tól 168 napig. Azt nem értem, hogy most akkor csak a baba születése utn kapsz csedet? Ez kicsit zavaró. Egyébként neked az OEP utalja majd a csedet, én a helyedben bemennék megérdeklődni, hogy az igénylés, papírok, minden rendben van-e? Fontos, mikor adták le az igénylést, onnantól kezdve 30 naptári napon belül kell először utalniuk, majd minden hónap 10-ig. A gyedet is igényelni kell majd.
2018. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De én határozatot még nem kaptam sehonnan, hogy egyáltalán jogosult vagyok-e, ennyi meg annyit kapok, stb... azt csak az után kapok, hogy a gyermek megszületett, miután azt az űrlapot kitöltöm?
2018. szept. 17. 10:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Én még az az OEP felé beadandó űrlapot nem töltöttem ki, mivel azon olyan adatok vannak amely csak a baba születése után van az ember birtokában. ..
2018. szept. 17. 10:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel nincs meg a baba, ezért kell a táppénzes papír a csed igénléshez. Ez nem táppénz, az orvosnak szólni kell, hogy csed igényléshez kell, más kódot ír rá. Nekem anno munkahely intézte, a baba adatait nem kell ráírni, mivel még nem született meg, ezért kell a dokitól a papír, majd a baba születése után be kellett mutassam a születési anyakönyvi kivonatot és TAJ kártyát. Ezért én nem is értem, hogy a bab születése után igénylik, de mégis cseden vagy. Fura. Ilyen nincs szerintem. Ha aug. 28-tól igényelték, akkor szept. 28-ig, aug.-28-31-ig terjedő időszakra kellene csedet kapj. Mindenképp OEP-nél érdeklődj, hogy van-e csed igénylés leadva aug. 28-tól. Határozatot még megkaphatod.
2018. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma felhívtam OEP et, azt mondják, feléjük Csed igénylés nincs elindítva az én nevemmel... Most a munkaügyi kp becsapott? Szerontetek mit tegyek? Tegnap is naluk voltam, marmint a munkaügyon. Megint visszamegyek lenyakaznak mért nem hagyom békén őket....
2018. szept. 18. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!