Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha pályakezdőként most kezdek...

Ha pályakezdőként most kezdek el dolgozni, kell minimum 365 napot dolgozzak és utána tudok GYES-re menni, ugye? De már a pocakban lehet 1-2 hónappal azelőtt? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Érdeklődés.

Köszönöm!


2018. szept. 17. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Igen.

De én nem mertem kockàztatni. Jól is tettem, mivel a 6. héten tàppènzre kellett mennem vészes hànyás miatt.

Egyébként előbb csed, gyed majd gyes van.

Szóval 1-2 hónappal előbb elkezdhetitek a babaprojektet, de ha összejön, és ne adj Isten feküdnöd kell v vmi, az nem olyan jó :/

2018. szept. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
GYES mindenkinek alanyi jogon jár, munkaviszony nélkül is.
2018. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. szept. 17. 09:09
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Gyest, akkor is fogsz kapni, ha nem dolgozol előtte, ez kb 25 ezer.

A gyed az akkor jár, ha az elmúlt 2 évben van 365 nap munkaviszonyod, és ha a szülés időpontjában is van hatályban lévő munkaszerződésed.

Ha ezek a feltételek megvannak, és a baba születésekor megvannak a kellő napjaid, akkor 1-2 hónappal a pocakban lehet.

2018. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Mivel pályakezdő vagy, ezért elég a 185 nap munkaviszony, mert 180 napot beleszámítanak, ha nappalin tanultál.
2018. szept. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Júliusban végeztem, és most kezdek el dolgozni, így a kieső 2-3 hónap nem gond?

Végülis még úgyis csak terv szintjén áll minden, lehet meglesz simán a 365 nap is, több mindentől függ, csak érdeklődni akartam :)

2018. szept. 17. 09:30
 7/11 anonim ***** válasza:
A napokba beleszámít a terhesség ideje is, a táppénz ideje is, az egyetlen gond az lehet, hogy táppénzen csak annyi ideig lehetsz, amennyit dolgoztál. Szóval legalább 7-8 hónapot dolgozz próbálkozás előtt!
2018. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem, így is volt a terv, csak kíváncsi voltam pontosan a folyamatra.

Nagyon köszönöm!

2018. szept. 17. 11:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Akik lepontoztak, ajánlom figyelmükbe:

[link]


"– a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejéből 180 napot,"

beleszámítanak a gyed jogosultsági időbe.

2018. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy még itt is lepontozással mennek a dolgok. Én minden választ pozitívra pontoztam, mivel segítséget kaptam.
2018. szept. 18. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!