Ha 3 éve van folyamatos alkalmazotti jogviszonyom, de szülés előtt megszűnik a cég ahol dolgozom, hogy kapok Gyed-et ha Kata-ra váltok?

Figyelt kérdés

Van még 4 hónapon a szülésig, a cég megszűnik ahol be vagyok 8 órába jelentve a hónap végén!



Jelenleg másodállásban kata-s vagyok így a munkaviszonyom megszűnése után főállású vállalkozó leszek a maradék időre.

Mi alapján számolják a Gyed- et? A Kata-s adózás után vagy számít, hogy előtte volt 8 órásom?


Az alkalmazotti jogviszonyban nyilván több volt a fizetésem mint Kataskent lesz.

Kb mennyi Csed, Gyedre számíthatok?


Vagy hagyjak egy hónapot ki és utánna legyek munkanélkülin? Melyikkel járok jobban?


Köszönöm szépen :-)


2018. szept. 19. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Jelentkezz be munkanelkulire hogy a szules alatt biztositva legy . Kataskent elvileg semmit nem er vagy ugyemlekszem nagyon keves de ez nem tudom biztosra meg mielott leosztanak
2018. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy ideje nem kap álláskeresésit az a vállalkozó aki szünetelteti a vállalkozását. Biztosított pedig csak akkor leszel a munkaügyi által, ha folyósítanak neked ellátást.

Munkanélküliről így csak akkor mehetsz GYEDre, ha megszünteted a vállalkozásod (nem csak szünetelteted)

Keress meg egy könyvelőt, hogy mi lenne a legjobb.

2018. szept. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!