Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes mellett dolgozom, de le...

Gyes mellett dolgozom, de le akarok számolni. Jár végkielégítés?

Figyelt kérdés
Előző munkahelyemen dolgoztam 2 és fél évet, úgy kezdtem jelenlegin egy hét kihagyással. Itt dolgoztam 5 hónapot.,majd tp re mentem mert kismama lettem. Megkaptam a gyedet és miután lejárt a gyed gyes mellett visszamengem dolgozni. Ennek 6 hónapja. Leszeretnék számolni mert elég sokat betegeskedik a gyerek, ugye ilyenkor itthon vagyok vele. Ezt nem nézik jó szemmel,( én is ilyen lennék a helyükben). De nem fogom többre tartani a pénz hajhászást a gyereknél, ezért számolnék le. A kérdésem kapnék e végkielégítést és munkanélkülit mert ugye én még kapom a gyest márciusig?

2018. szept. 20. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A végkielégítéshez semmi köze a gyesnek, de csak azt illeti meg, akit kirúgnak, és csak akkor, ha x éve dolgozik az adott helyen. Meg kell nézned a munkaszerződésedben, hogy hány évig kell dolgozni hozzá. Amúgy nálunk pl. 3 év munkaviszony után jár egy havi fizetésnek megfelelő összeg, szóval nem megy vele sokra, akit kirúgnak.
2018. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Már nem kötelező a végkielégítés, az adott cégtől függ-e,hogy jár-e,és mire.

Álláskeresési és gyes tudtommal nem járhat együtt. Ha álláskeresésit akarsz igénybe venni, a gyest le kell mondanod.

2018. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ott kezdődik, hogy nem jár végkielégítés, ha te mondasz fel... ott folytatódik, hogy nem jár álláskeresési rendszeres pénzellátás mellett, a gyes meg az.
2018. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy írják, végkielégítés akkor jár, ha kirúgnak, 3 év után 1 hónapnyi fizu. Álláskeresésit pedig akkor tudsz igényelni, ha lejátr a gyesed.
2018. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Végkielégítés már nem jár autómatikusan,és attól függ,hogy annál a cégnél mi a bevett szokás. Ahonnan a férjem eljött,ott kirúgás esetén nem jár, de ha közös megegyezéssel bontanak szerződést a felek,akkor jár 2 hónapnyi fizetés.
2018. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem igaz. Végkielégítés már nem jár autómatikusan,és attól függ,hogy annál a cégnél mi a bevett szokás.


Álmodozz tovább. Törvény. Jónapot.

Munkáltatói felmondás esetén jár.

2018. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hiába küldesz privátot, akkor sem jár kirúgás esetén sem autómatikusan. Egy sor követelmény van. Olvassgasd csaka törvényt,minden le van írva.
2018. szept. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. szept. 20. 15:39
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
heteske, akkor is a törvény szabályozza, nem a munkáltató. Hülye vagy hozzá, ne válaszolj.
2018. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Kedves 7, tényleg ne ossza az észt, akinek nincs. Nem a munkáltató, hanem a jogszabály a döntő.
2018. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!