Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha egy osztályvezető megy...

Ha egy osztályvezető megy szülni, akkor le kell mondania a posztjáról?

Figyelt kérdés

Ha a közigazgatásban egy női osztályvezető elmegy szülni, akkor ott hogy működik a dolog? Egy ügyintézőnél könnyebb, mert egyszerűbb helyettesíteni.


Azonban egy osztályvezetőnél hogy működik a dolog? Nyilván ha valakit előléptetnek, akkor a fizetése is megnő. Ha meg visszajön a szülési szabadságból, akkor visszafokozzák az addigi vezetőt?


2018. szept. 25. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Az én helyzetem kicsit más, mert én intézményvezető-helyettes voltam/vagyok (közoktatás), de amíg gyeden voltam, kineveztek helyettem egy kollégát, most, hogy viszzajöttem, visszakerültem a helyemre, ő pedig újra "csak" tanár lett. Nem tudom máshol hogy megy.
2018. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Én is a közig-ben dolgozom. Nálunk több verzió is volt. Az új osztályvezető kinevezése határozott időre szólt, addig amíg a kismama vissza nem tér. Igen, ahogy írod, ahogy visszajött a régi ov, az újat visszafokozták ügyintézőnek. De olyan kismama is volt, akit "lemondattak" az osztályvezetőségről, nyilván vele annyira nem is voltak megelégedve és örültek, hogy elmegy, és mást neveztek ki helyette.
2018. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%
Az lesz az osztályvezető, akit az aktuális felső vezetés/politikai döntéshozó akar. Ha van megfelelő kapcsolatod, akkor több év babázás után is lehetsz újra vezető beosztásban, ha épp nem a te haverjaid döntenek, akkor el sem kell menni szülni, ahhoz hogy bármikor lecseréljenek.
2018. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!