Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Több GYED-et kapok, mint...

Több GYED-et kapok, mint CSED-et. Hogy lehet ilyen?

Figyelt kérdés
2018. szept. 27. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a csednél nem x-szelted be a családi kedvezményt?
2018. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, mert azt a férjem veszi igénybe. Lejárt a CSED és már GYED-et kapok, de most a GYED 10 ezerrel több, mint anno a CSED volt. Van ilyen? Hogy számolják? A gyerek születése előtti évet nézik, nem? Akkor én végig dolgoztam. Több éve megvan a munkahelyem.
2018. szept. 27. 10:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért nézd meg, mert én pl soha nem igényeltem havonta a családi kedvezményt (se csed/gyed alatt, se munkahelyen), mégis a gyerek táppénznél hozzászámolják...

AZtán adóbevallásnál meg ott a különbözet, amikor visszakérem a teljes évit.

Határozatot gondolom kaptál, hogy mekkora összeg a napi gyeded.

2018. szept. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kaptam határozatot hogy mennyi a napi GYED-em, mert azt mondta az ügyintéző a munkahelyemen (TB kifizetőhely), hogy nem kötelező adniuk. És hozzátette, örüljek, hogy több a GYED-em, mint a CSED-em volt.
2018. szept. 27. 10:15
 5/10 A kérdező kommentje:
De így abszolút nem látom át az egészet. 😞
2018. szept. 27. 10:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a szülés előtti évet nézik, hanem az igénylés napjától visszaszámolnak 3 hónapot és onnan vesznek visszafele 180 napi jövedelmet és azalapján számolnak. Ez értelemszerűen nem ugyanaz az időszak csednél és gyednél, tehát ha változó a béred (jutalom, prémium is felhúzza), lehet ilyen különbség. Csak annak teljesen ugyanaz az alap, akinek fix bére van (mint nekem).
2018. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Fix a bérem amúgy.
2018. szept. 27. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az adókedvezmény okozott ilyen zűrt, fizethettem vissza 80.000Ft-ot adóbevalláskor. Kérdezz rá az OEP-nél vagy aki folyósítja.
2018. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most is kell minden hónapban kapnod "fizu" papírt, csak ugye csed, gyedről. Határozatot is kell adni szerintem. Ha kapsz "fizu" papírt, ott nézd meg a részletes levezetést. Ha ugyanaz a gyed alapja, mint a csedé, akkor nem lehet több a gyed, mert abból több a levonás. 10 ezer viszont plusz a családi adókedvezmény 1 gyerek után. Mindenképp nézz utána, ne hagyd magad, mert ha te is és a férjed is ugénybe veszi a kedvezményt, akkor jövő tavasszal vissza kell fizetni a töbletet a NAV-nak.
2018. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Mindenképpen utána nézek!
2018. szept. 28. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!