Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes esetén, hogyan alakul a...

Gyes esetén, hogyan alakul a Kata?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Jelenleg gyesen vagyok 2,5 éves gyermekemmel. Szeretnék saját vállalkozást indítani, és a Katás adózást választani. Egyik helyen azt olvasom, h gyes esetén teljes az adómentesség, máshol azt, h ha gyes mellett részmunkaidőben leszek bejelentve, akkor 25 e ft-ot kell adózni. Aki tud kérem segítsen, egyéb infokat is szívesen olvasok.

Köszönöm.


2018. okt. 1. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen adómentesen biztosan nem lehet vállalkozni.

Szerintem a 25 ezer a "jó megoldás".


Mert vagy főállásként csinálod, akkor 50ezer, vagy ha a gyes a főállás, akkor mellékállásban 25 ezer a havi fizetési kötelezettség.


De az tuti, hogy hivatalosan nem lehet úgy bevételed, hogy semmit nem fizetsz...

2018. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, nem jól értelmeztem, 50 e-ret kell fizetni.
2018. okt. 1. 11:08
 3/4 A kérdező kommentje:
Az adómentesség arra vonatkozik, ha nem tud dolgozni az adott hónapban, tehát nincs belőle bevételed sem.
2018. okt. 1. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs.

Előtte kell lemondani, azaz szüneteltetni a vállalkozást, akkor nem kell fizetni az adott hónapban. De olyan nincs, hogy utólag azt mondod, most nem volt bevételem, akkor nem fizetek.

2018. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!