Lejárt a táppénzem?

Figyelt kérdés
Táppenzen voltam veszélyeztetett terhesegel! Van még 3hetem szűlésig, azt mondta az orvos hogy megszüntethetem a táppénzt és igényelhetem a csedet, le is zárta a táppénzem oda adta a papírt hétfőn tudóm beadni a munkahelyemen! Viszont most volt fizetés és a táppénzes papirt leadtam ahogy szoktam, "múlt havi" és a fizetésem 65.000ft helyet 4600ft let, arra hivatkozva hogy 3.átol megszunt a táppénzre való jogosultságom,azt értem hogy megszűnt én szüntettem meg, de ezért a múlt havi táppénzt nem kapom meg? Mert ebben a hónapban lejár a táppénzem? Attól a múlt havi táppénzes papírt leadtam és csak ebben a hónapban szűnt meg. Neem értem. :-(
2018. okt. 5. 20:59
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
Mióta folyamatos a munkaviszonyod?
2018. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Hány hónapot dolgoztál itt és hány hónapja vagy táppénzen?
2018. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
10 hónapja van ez a munkahelyem az orvos veszélyeztetett terhesegel ki írt mert olyan helyen dolgoztam, kb 4honapos voltam mikor nem engedtek tovább dolgozni..! Előtte 2honapot voltam másik helyen!
2018. okt. 5. 21:16
 4/44 A kérdező kommentje:
Tehát egy év munkaviszonyom megvan!
2018. okt. 5. 21:17
 5/44 A kérdező kommentje:
Csak most nemertem hogy mi lesz a 4heti táppenzel amit leadtam múlt hónapban.
2018. okt. 5. 21:18
 6/44 A kérdező kommentje:
A táppénzt én szüntettem meg mert a csedet igenylem.!
2018. okt. 5. 21:19
 7/44 anonim ***** válasza:

Úgy számolj, hogy amennyit folyamatosan dolgoztál, annyit lehetsz táppénzen. Tehát ha 10 hónapja vagy itt, és kb 4,5 hónapja vagy táppénzen, akkor 5,5 hónapot dolgoztál, tehát még akár egy hónapig járna.

Ezt számold ki pontosan!

A két hónap akkor számít, ha 30 napnál kevesebb telt el a két munkahely között.

Esetleg annak is utánanézhetsz, vajon első naptól bejelentettek-e? Mert ha csak egy hónappal később, akkor a munkaviszonyod nem folyamatos. Akkor csak 9 hónapja vagy ott... Ha a 4. hónapban vettek táppénzre, akkor csak 3-3,5 havi biztosítási jogviszony van, és így máris kijön a matek.

2018. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
56%

De az is lehet, hogy te számoltál el valamit. Pontosan mettől-meddig voltál a korábbi munkahelyeden, mióta vagy itt (pontosan), mikor mentél táppénzre?

Itt a napokat számolják, mivel nincs meg az egy éves! Ugyanis a táppénzen töltött idő nem számít bele, csak amit előtte ledolgoztál.

2018. okt. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Értem, de a táppénzem én magam szüntettem meg, mert már igényelhetem a csedet,tehát jövő hónapban már a csedet kapom.!viszont 4heti táppénzt leadtam de nem számoltak el,lehettem volna meg táppénzen, de inkább a csedet igenylem mert hónap végén szülők és szeretnem ha addigra meglenne a határozat a csedröl mert valószínű 2szer annyi lesz mint a táppénz!
2018. okt. 5. 21:43
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nem érted. Te szüntetted meg, de a doki nem látja szerintem, mióta van biztosítási jogviszonyod.

Valószínűleg a táppénzre való jogosultságod már a múlt hónapban lejárt!

2018. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!