Jogosult vagyok GYED-re?

Figyelt kérdés

2017 májusában végeztem a főiskolán és 2017 október 31- ig fizette a suli utánam a TB-t utána december közepétől 2018 március végéig egyénileg fizettem azóta meg dolgozom. Így jogosult vagyok GYEDre? Február végére vagyok kiírva.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2018. okt. 7. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahogy számolom, 11 ledolgozott hónapod lesz. Ha előtte nem volt más hivatalosan is elismert munkahelyed, akkor nem lesz meg a szükséges 365 nap, így gyed sem jár.
2018. okt. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A suli soha nem fizetett utánad semmit. A nappali tanulmányok alatt állambácsi "állta" a természetbeni tb-re való jogosultságodat ugyanúgy, mint a 18 év alatti gyerekeknek.

Az egyéni egészségügyi járulékfizetés (7320) sem eredményez biztosítási jogviszonyt, akkor is csak eü-i ellátásra voltál jogosult.

A munkaviszonyod az egyedüli, ami számít, de abból nem lesz meg a 365 nap szülésig.

Tehát nem.


Diplomás gyedet se igényelhetsz, mert az akkor jöhet számításba, ha a egyetem/fóiskola alatt vagy a végzést követő 1 éven belül szülsz. Te nem.

2018. okt. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!