Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen esetben jár a méltányoss...

Ilyen esetben jár a méltányossági gyes?

Figyelt kérdés
Fiam decemberben 3 éves lesz nem beszél nem szobatiszta Korai fejlesztésre járunk pszichológushoz Nem tudom addig vinni óvodába míg nem lesz szobatiszta. Igényelhetem ilyenkor a méltányossági gyest Mi szükséges hozzá Más betegsége nincs

2018. okt. 16. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Attól még lehet oviba vinni.
2018. okt. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos itt nem veszik be míg nem szobatiszta. Én örülnék a legjobban ha olyan lenne az ovi. És tudnék menni végre dolgozni. Így sajna nem tudok és az embernek muszáj minden pénzt megfogni a mai világban. Egy héten 1x 2x el tudok menni éjszakára dolgozni maszekba az is valami. Olyankor 48 órát talpon vagyok. Ezt csak azért írtam hogy ne higgyék azt hogy nekem csak a gyes kell, igen kell mert a mai világban minden forint számít.
2018. okt. 16. 09:24
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Milyen méltányossági gyesről beszélsz. A gyes jár, ha jár oviba,ha nem .
2018. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Panaszt kell tenni. Jövő szeptembertől óvodaköteles. Vagy vidd magánba. A gyereknek is jobb lenne.
2018. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Közben megtaláltam. Rosszul értelmeztem a kérdést. Elvileg talán lehet, a pszichológustól kell papír. Itt le van írva.

[link]

2018. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De miért nem irattad bölcsibe?
2018. okt. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Falun lakom, itt nincs bölcsi de még a környéken sem. Magánovi is kilométerekre van
2018. okt. 16. 10:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak 2019-től óvodaköteles.

Tehát ha szobatiszta lenne, és beszélne, akkor sem lenne köteles az ovi felvenni.


Nem volt B terved? Hisz amikor megszületett, már akkor tudtad, hogy csak 2019 szeptembertől megy oviba. A korábbi időpont csak lehetőség, de nem biztos.


Szerintem nem igényelheted, mert nem óvodaköteles a gyereked. Simán létszámhiányra hivatkozva is elutasíthatják, és arra meg nem lehet gyest kérni...

2018. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazából úgy volt hogy itthon maradok vele mert úton volt a kistesó. Úgy voltam vele hogyha úgyis itthon leszek nem sürgetem. Sajnos a kistesó meghalt így nekem jobb volna már dolgozni de sajnos így nem tudom beadni És igazából így pénztől is elestünk
2018. okt. 16. 11:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon sajnálom.

De ha egyáltalán nem lenne tervben tesó, akkor is csak 2019 szeptembertől óvoda köteles a fiad.

SZóval addig meg kell oldani.

Nagyon sokan vannak ilyen helyzetben, hogy még nem ovis a gyerek, de már nem jár gyes. Sajnos erre nem igényelhető méltányossági.

2018. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!