Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Többes jogviszony esetén hova...

Többes jogviszony esetén hova nyújtsam be a kérelmemet?

Figyelt kérdés

Két jogviszonyom van, két különböző foglalkoztatónál. Egy megbízási szerződésem, egy munkaviszonyom. Két különböző megyében számfejti a MÁK. Mindkettő alapján jogosult vagyok CSED-re, GYED-re.

Ahol minkaviszonyom van, azt mondta a munkaügyis, hogy nyújtsam be oda is ahol megbízási díjam van.

Ahol megbízási díjam van, ott azt mondta a munkaügyes hogy elég a munkaviszonyom foglalkoztatójánál benyújtani a kérelmet.

A Járási Hivatalnal azt mondta az ügyintéző, hogy elég egy helyre benyújtanom, de amikor megkérdeztem, hogy honnét fogja tudni a két különböző illetékességű hivatal (MÁK) hogy két jövedelmem van, és szeretném ha minketőt számítanák az ellátásokhoz, azt mondta, hogy szerinte (!) nyújtsam be mindkét foglalkoztatómhoz. Elvileg a MÁk számfejti a CSEd-et, a GYED-et pedig másik szerv, ugye? Kitől kérjek tájékoztatást? (MÁK munkaügyis nem tudott válaszolni)

Hova nyújtsam be a kérelmemet? Ha mindkét helyre, akkor azt a kérelmet amin CSED, GYED ellátásokat egyszerre kérelmetem? Ha egy helyre akkor kell valami igazolás hogy két különböző helyről kapok pénzt?



2018. okt. 31. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindent a foglalkoztatónál adsz le, jogviszonyonként kell igényelni. A táppénzt és a csedet jogviszonyonként kell megállapítani is, általános szabályok szerint, a foglalkoztató székhelye szerint.

A gyedre spec szabály van, többes jogviszony esetén azt akkor is az egbizt állapítja meg, ha valamelyik foglalkoztató kifizetőhely, mert annak a maximuma összevont, majd ők hivatalból lerendezik egymás közt, melyik lesz az, ha két megye.


Biztosított vagy a megbízásban?

2018. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köazönöm szépen a válaszodat! Igen, biztosított vagyok a megbízás esetében is. Tehát mind a két munkáltatónál be kell adnom ugyanazt a kérelmet (egy adatlapon a CSED, GYED iránti kérelmet), igaz?
2018. nov. 1. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, beadhatod egyben is.
2018. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!