Csed hogyan működik?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy értem, de egy ügyintéző teljesen összezavart.


Szóval, ha február 24-re vagyok kiírva, jelenleg táppénzen vagyok, akkor február 1-én lemondom a táppénzt és megigénylem a csedet? Vagy táppénz marad, és mellette csed?


2018. nov. 5. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kaphatsz egyszerre 2 ellátást.

A csedet pedig 28 nappal korábban igényelheted.

2018. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 lehetőséged van. Vagy maradsz végig táppénzen, és szülés után igényled meg a csedet,vagy a szülés várható időpontja előtt 28 nappal. Február 1- el nem lehet igényelni,mert vagy 28 nappal a kiírt dátum előtt igényled, az az ha most hirtelen jól számolok,akkor január 27.- ével kell lezárni a táppénzt, és 28.- ával igényelni a csedet. A kettőt egyszerre nem lehet, hiszen csak az kaphat táppénzt, aki kereseő tevékenységet folytat, csed alatt viszont nem lehet dolgozni.
2018. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

A kettô nem megy együtt.

A csedet kérheted 28 nappal szülés elôtt, vagy a szülés napjától, és utóbbi esetben a szülésig vagy táppénzen. De a táppénzt le kell mondani mindenképp.

2018. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy idetrollkodok, de most ketten is írjátok, hogy vagy 28 nappal korábban, vagy a szülés napjától. Én eddig úgy értelmeztem, hogy legkorábban 28 nappal szülés előtt, vagyis 28 napon belül bármikor. Most valaki azt írja, február 1-gyel nem igényelheti a kérdező, akkor tehát én is rosszul értettem? Eközül a két kezdőnap közül lehet választani, és nem lehet a csedet mondjuk 16 nappal a szülés előtt igényelni?
2018. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Én írtam, hogy vagy 28 nappal előbb vagy a napján. Engem így tájékoztattak róla.
2018. nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na én most még ezt találtam :D


"A szülési szabadság tehát legkésőbb a szülés napjával kezdődik, azaz a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napja a szülés várható időpontját megelőző négy hét bármelyik napja lehet, de legkésőbb a szülés napja. "

2018. nov. 5. 15:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor tényleg jól megkavart az ügyintéző, de így már minden tiszta.
2018. nov. 5. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!