Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyed extrát igényelni kell...

A gyed extrát igényelni kell vagy automatikusan kapom tovább a gyedet ha visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

Felmerült, hogy januártól vissza mennék dolgozni, akkor lesz a gyerkőc 18 hónapos.

Mikor kell ezt jeleznem a munkáltatónak?Igényelni kell a gyed extrát vagy automatikusan kapnám?Ha igényelni kell nekem vagy a munkáltatónak kell intézni?Határozatlan idejű munkaszerződésem van, megteheti a munkáltató, hogy nem vesz vissza "idő előtt"?Hiszen valaki fel van véve a helyemre határozott időre,mondjuk nem tudom az mennyi időt takar.


2018. nov. 9. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak 30 nappal a tervezett munkakezdés előtt kell írásban bejelenteni, hogy megszunteted a fizetes nelkuli szabadsagodat vissza kívánsz menni dolgozni. Vissza kell vennie. A gyed továbbra is automatikusan fog erkehni
2018. nov. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vissza kell vennie, de nem köteles ugyan abba a pozícióba. Ahogy mondtad, felvettek valakit a helyedre, őt nem köteles kirakni, hogy te visszamehess, de ilyen esetben fel kell ajánlania egy másik posztot, de a fizetésed kevesebb nem lehet. Viszont ha te azt nem fogadod el,akkor vagy maradsz gyeden továbbra is,vagy felmondasz.

Ahogy előttem írták, 30 nappal előbb minimum be kell jelentened, hogy megszűnteted a fizetésnélküli szabadságot, és visszamennél dolgozni. A gyed továbbra is jár, nem kell külön köröket futni vele.

2018. nov. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Más munkarendbe betehet?Mert műszakot nem tudnék vállalni, terhesség előtt állandó délelőttre jártam.
2018. nov. 9. 08:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Hacsak nem allando délelőttre szól a mhnkaszerzodesed, betehet bármilyen műszakba.
2018. nov. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!