Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

A GYED EXTRA-t jól tudom, hogy apuka is igényelheti munka mellett? Mikortól mi ennek a menete? Nekem akkor megszűnik a munkaviszony és fizetem magam után a TB-t jól tudom? Munkáltatónak hogyan kell bejelenteni?

Gyed extra, gyed2018 igénylés,támogatás,férj apa gyed

2018. nov. 12. 10:30  Privát üzenet  

A válaszok
A gyed extrát az apa tudja igényelni, a baba 6honapos korától. Neked utána fizetned kell magad után a tb-t.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. nov. 12. 10:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. És akkor a munkáltató felé be kell adnom valamit?

# 2/7Időpont 2018. nov. 12. 11:38 Privát üzenet
Miért akarod, hogy megszűnjön a munkaviszony? Nem akarsz oda visszamenni?

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2018. nov. 12. 11:58 Privát üzenet
A munkáltató felé annyi kötelességed van, hogy kérelmezed a fizetésnélküli szabadságot. Ha te vennéd igénybe a gyedet, akkor is ezt kellene tenned. Ezt a munkáltató nem tagadhatja meg. A TB-t magad után kell fizetned majd.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. nov. 12. 12:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem. Tehát nem szűnik meg a biztosítási jogviszony folytonossága csak a tb fizetést külön nekem kell intézni. De amúgy nem szeretnék oda visszamenni majd.

# 5/7Időpont 2018. nov. 12. 12:44 Privát üzenet
De megszűnik! Attól h azt a párezer ft-ot fizeted még nem leszel biztosított csak term.beni ellátásra leszel jogosult. Tehát pl a nyugdíjnál az kieső idő lesz.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. nov. 12. 15:44 Privát üzenet
Attól, hogy meg van még a munkaviszonyod a biztosításod szünetel, ha úgy kérsz fizetés nélküli szabadságot, hogy nem jár rá ellátás (gyed), ahogyan akkor is szünetel a biztosítás ha lejár valakinek a táppénz joga vagy akkor ha igazolatlanul van távol.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2018. nov. 12. 21:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jelenleg a kulfoldrol hazatero, kint munkaviszonnyal rendelkezok mennyi ido utan lesznek itthoni munkaviszony mellett jogosultak GYEDre?
2 órás munkaviszony mellett megigényelhetem a GYES-t a baba születése után vagy fel kell mondanom?
Babatervezés, teljes idős munkaviszony és valamikori gyed mellett egyetem (nappalin? )?
Ha 4 órás munkaviszony és ápolási díj mellett leszek terhes, semmilyen juttatásra nem számíthatok terhesség alatt?
Hány nap szabi jár, folytonos-e a munkaviszony gyes (extra) mellett 4 órában?
Munkába állhatok-e gyed és meglévő munkaviszony mellett egy másik cégnél és hány órát dolgozhatok?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!