Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED EXTRA-t jól tudom,...

A GYED EXTRA-t jól tudom, hogy apuka is igényelheti munka mellett? Mikortól mi ennek a menete? Nekem akkor megszűnik a munkaviszony és fizetem magam után a TB-t jól tudom? Munkáltatónak hogyan kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
Gyed extra, gyed2018 igénylés,támogatás,férj apa gyed
2018. nov. 12. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyed extrát az apa tudja igényelni, a baba 6honapos korától. Neked utána fizetned kell magad után a tb-t.
2018. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És akkor a munkáltató felé be kell adnom valamit?
2018. nov. 12. 11:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért akarod, hogy megszűnjön a munkaviszony? Nem akarsz oda visszamenni?
2018. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A munkáltató felé annyi kötelességed van, hogy kérelmezed a fizetésnélküli szabadságot. Ha te vennéd igénybe a gyedet, akkor is ezt kellene tenned. Ezt a munkáltató nem tagadhatja meg. A TB-t magad után kell fizetned majd.
2018. nov. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát nem szűnik meg a biztosítási jogviszony folytonossága csak a tb fizetést külön nekem kell intézni. De amúgy nem szeretnék oda visszamenni majd.
2018. nov. 12. 12:44
 6/7 anonim ***** válasza:
De megszűnik! Attól h azt a párezer ft-ot fizeted még nem leszel biztosított csak term.beni ellátásra leszel jogosult. Tehát pl a nyugdíjnál az kieső idő lesz.
2018. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy meg van még a munkaviszonyod a biztosításod szünetel, ha úgy kérsz fizetés nélküli szabadságot, hogy nem jár rá ellátás (gyed), ahogyan akkor is szünetel a biztosítás ha lejár valakinek a táppénz joga vagy akkor ha igazolatlanul van távol.
2018. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!