Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » MELTANYOSSAGI GYES Sziasztok!...

MELTANYOSSAGI GYES Sziasztok! Rögtön a közepébe vagnek. Igenyelhetem-e a méltányossági gyest?

Figyelt kérdés

Ugyan én dolgoztam folyamatosan csak a drága főnököm nem jelentett be teljes munkaidőre hanem csak egyszerűsített foglalkoztatásra voltam bejelentve. 2017 június 2.-an kerültem a céghez úgy hogy tudattam mindenkivel hogy lassan szeretnénk babát. 2018 januárjától kértem hogy jelentsen be rendesen mert nem szeretnék a kicsúszni az időből hogy kapjak gyedet. 2018 június 26.-an megtudtam hogy terhes vagyok. Rögvest szóltam is a fonokomnek o erre július 2.-an jelentett be. És így nem lesz meg a 2 éven belül a 365 biztosított napom.


Szerintetek kervenyezhetem méltányosságból a gyest?



2018. nov. 13. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyes annak is jár, aki soha 1 percet sem dolgozott
2018. nov. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A gyes alanyi jogon jár, a csedet/gyedet meg kérvényezheted, de biztosan nem fogod megkapni. Akiknek pár nap hiányzik, azoknak sem mindig ítélik meg.


SZerintem babatervezésnél nem "kérni kellett volna" a főnököt, hogy jelentsen be, hanem keresni olyan munkahelyet, ahol ez alapból megvan...

(amúgy január-június között miért nem verted a vasat, hogy márpedig jelentsen be??? A te érdeked volt, neked kellett volna figyelni rá.)

2018. nov. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól kalkulálok, akkor kb.február legvégére vagy kiírva. Szinte biztosra veszem, hogy nem kapsz erre méltányosságit. Azt azoknak szokták megadni, akiknek pár nap hiányzik csak a 365 napból. Neked több hónap ami hiányzik. Így csak gyes fog járni, meg persze a családi pótlék.
2018. nov. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még azoknak se adják meg, akiknek pár nap hiányzik. Barátnőmnek 2!!!! Nap hiányzott, és nem kapta meg :=
2018. nov. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Gyes annak is jár, aki soha 1 percet sem dolgozott


Nagyon el vagy tévedve! Van aki 10 évet is kidolgozta a belét, megszűnt a cég és nem volt a szülés napján biztosítva, és csak Gyest kap.

2018. nov. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt írta annak IS jár.
2018. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem én, de a válaszadó úgy írtam, mintha csak azok kapnának csak gyest, akik életükben nem dolgoztak.
2018. nov. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!