Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nekem nem jár CSED csak...

Ha nekem nem jár CSED csak GYES, akkor a férjem igénybe veheti a GYED extrát?

Figyelt kérdés
A férjemmel közös vállalkozásban dolgoztam az első baba előtt. A férjem vette igénybe a gyed extrát. Sajnos nem voltunk képben, hogy a csed lejárta után nem szabad megszakítani a jogviszonyom és fizetetlenre kell mennem, a könyvelő tanácsára elmentem munkanélkülire. Most szeretnénk másik babát természetesen most esik le, hogy ez baromira el lett rontva nem így kellett volna. Ha nem dolgozok 1évet akkor tisztában vagyok hogy nem jár a csed. De a férjem se veheti igénybe akkor újra a gyed extrát a második babánál???
2018. nov. 22. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
A férjed mehet gyedre, ha megfelel a feltételeknek.
2018. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
De, ha megfelel a feltételeknek, igénybe veheti. Neki nem szakadt meg a jogviszonya.
2018. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A baba születése után 168 nappal igényelheti,addig te GYES-t kapsz.
2018. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!