Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülésig táppénzen vagyok,...

Szülésig táppénzen vagyok, szülést követő első fél év az micsoda? Munkahelyem automatikusan utal tovább vagy nekem kell utána járnom?

Figyelt kérdés
Munkáltatóhoz kell fordulnom ha igen vagy valamilyen hivatalhoz? Apaságit a szüléshez hol kell ki kérnem? Fél év után gyednél, aztán gyesnél ugyan ez az eljárás? Két hetem van vissza nem vagyok elkesve ha igényelnem kell?
2018. nov. 26. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Munkáltatóddal kell beszélned, ők igénylik Neked a csedet, ehhez majd kérnek tőled adatokat, papírokat. Ha csak a szülés napjától szeretnél cseden lenni, ahhoz a babád iratai is kellenek majd. A gyednél ugyanígy lesz. De a gyest már magadnak kell majd kérned.
2018. nov. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Apaságit a partnereddel együtt a gyamhivatalba kell intézni, ehhez a munkáltatónak a világon semmi koze
2018. nov. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szülés követő 168 nap szülési szabadság, amire CSED-et folyósítanak.

[link]


"Hogyan kell igényelni a csecsemőgondozási díjat?

A csecsemőgondozási díj iránti kérelmet az egészségbiztosító által a kérelem benyújtására rendszeresített nyomtatványon kell benyújtani.


A csecsemőgondozási díjat kérelmezőnek a csecsemőgondozási díj igénylésekor ki kell töltenie a „Nyilatkozat csecsemőgondozási díj megállapításához” elnevezésű nyomtatványt.


Egyéni vállalkozó, őstermelő, ún. önfoglalkoztató kérelmét az "Igénybejelentés táppénz, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj, baleseti táppénz igényléséhez” elnevezésű nyomtatványon nyújthatja be.


A gyermekgondozási díj iránti kérelem benyújtható a csecsemőgondozási díj iránti kérelemmel együtt is a "Nyilatkozat csecsemőgondozási díj és gyermekgondozási díj együttes igényléséhez" elnevezésű nyomtatványon.



Hová kell a csecsemőgondozási díj iránti kérelmet benyújtani?

Csecsemőgondozási díj iránti kérelmet a biztosított foglalkoztatójánál kell előterjeszteni, a biztosítás fennállása alatt és annak megszűnését követően is.


Ha a munkáltató jogutód nélkül megszűnt, a kérelmet a volt foglalkoztató székhelye szerint illetékes kormányhivatalnak az egészségbiztosítási pénztári feladatkörében eljáró, megyeszékhelyen működő járási hivatalánál, illetve a fővárosban Budapest Főváros Kormányhivatala XIII. Kerületi Hivatalánál kell benyújtani.


Egyéni vállalkozó, őstermelő, ún. önfoglalkoztató a székhelye szerint illetékes kormányhivatalnak az egészségbiztosítási pénztári feladatkörében eljáró, megyeszékhelyen működő járási hivatalánál, illetve a fővárosban Budapest Főváros Kormányhivatala XIII. Kerületi Hivatalánál nyújthatja be kérelmét."


GYED-nál ugyanez a helyzet. Ráadásul ott már fizetés nélküli szabadságról is nyilatkoznod kell, így mindenképp célszerű a foglalkoztatót felkeresni.


Mindent magadnak kell igényelned, semmit nem fognak automatikusan adni, se a családi pótlékot, se az anyasági támogatást. Érdemes rákérdezni a munkahelyeden, hogy van e náluk babakelengye támogatás.


GYES-t az államkincstártól kell igényelni a baba 2 éves kora körül.


Az apaságit pedig a területileg illetékes önkormányzatnál kell intéznetek. Kell hozzá a párod is és jó sok helyen kell aláírnotok.

2018. nov. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!