Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Érhet-e hátrány a munkahelyeme...

Érhet-e hátrány a munkahelyemen ha teherbe esek?

Figyelt kérdés
A korábbi munkahelyemen 2 évet dolgoztam, majd felmondtam mert költöztünk. A jelenleginél bő 3 hónapja dolgozom (1 hete járt le a próbaidő). Lassan szeretnék szülni. Érhet emiatt bármilyen hátrány? Van erre szabály vagy jó tanács hogy mennyit kell dolgozni szülés előtt az adott munkahelyen, hogy anyagilag utána ne legyek hátrányban?

2018. nov. 28. 05:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatos munkaviszonyod van a jelenlegi és a volt munkahelyed között?Mert akkor nyugodtan teher be eshetsz.A legtöbb helyen mondjuk nem örülnek,erre készülj,de ne foglalkozz vele.
2018. nov. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Táppénzen csak annyit lehetsz, amennyit előtte dolgoztál. Erre is figyelj, mert nem tudhatod milyen lesz a terhességed.
2018. nov. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első kettő utal rá, előbb azt kell tisztázni, hogy mennyi idő kihagyással sikerült elhelyezkedned.

Ha 30 napon belül, akkor semmi hátrány nem ér.

Ha több mint 30 nap eltelt a kettő között, akkor táppénz esetén csak annyi napra vagy jogosult, mint amit a jelenlegi helyen dolgoztál.

Ebben az esetben várjatok még, mert ha baj van és kifutnak a napok, se csed, se gyed nem jár majd, hiába van munkaviszonyod.

(A másik hátránya a korai teherbeesésnek, az az, hogy esélyes hogy nem várnak majd vissza, mert nem dolgoztad be magad.)

2018. nov. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. 1 hó és 3 hét telt el a két munkaviszony között (addig is beadtam az álláskeresési pályázatot, nem tudom ez fontos-e). Az előző munkahelyemen is voltam táppénzem 8 hetet egy baleset miatt, de utána visszamentem és még 5-6 hetet ott dolgoztam. Ez számíthat?

Egyébként januártól lesz saját lakásunk, addig nem is próbálkozunk.

2018. nov. 28. 07:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt megszakítás a 2 munkahelyem közt, mégis vártunk kb 8 hónapot a abával. Pont azért amit felettem írtak: jó munkahely, szeretem, szeretnék ide visszajönni szülés után mégpedig jó szájízzel.

Nem mindegy mit hagysz magad mögött. A másik pedig, hogy vészes hányással fekszem itthon már 2 hete, amit nagyon nem kalkuláltam bele a terhességembe és itt jön elő a fentebb említett dolog is, hogy csak annyit lehetsz táppénzen amennyit dolgoztál előtte.

Neked sajnos 30-nál több volt a megszakítás, így én várnék még a helyetekben pár hónapot, mert nem tudhatod te hogyan viseled majd a terhességet. Jobb biztosra menni.

2018. dec. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. dec. 2. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!