Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van hátránya, ha GYED extrát...

Van hátránya, ha GYED extrát igényelünk GYED helyett?

Figyelt kérdés

Van munkaviszonyom, jogosult vagyok minden ellátásra. Viszont a férjemnek magasabb a bruttó fizetése, így jobban jönnénk ki, ha ő igényelné a GYED extrát.

Viszont ez nem jár nekem ebben az esetben valamiféle hátránnyal? Pl munkaviszony megszűnése vagy akármi.


2018. nov. 30. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A GYED Extra egy összefoglaló név, afféle gyed-tervezet. Szóval a férjed is csak simán gyed-et igényelne. Neked annyi lenne a hátrányod hogy fizetni kell a TB-t magad után (havi 7000), munkaviszony megszűnéséről nem tudok nyilatkozni.
2018. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te nem kapnál max gyedet? Hiába magas a férjed fizetése, a gyed maximalizálva van. Ha a te fizud alapján is megkapnád, akkor a tb miatt jobb, ha te veszed fel.
2018. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha én igénylem a Gyedet, akkor 95.000 ,ha apuka, akkor 130.000

Szóval nem mindegy a különbség... Csak kérdés, hogy hátránya lenne-e, ami miatt nem éri meg így csinálni esetleg.

2018. nov. 30. 14:30
 4/11 piroska és a farkas ***** válasza:
4%
És akkor a gyakorlatban ez úgy nézne ki, hogy attól még Te vagy otthon? Mert nem hiszem, H bàrmelyik munkahely ilyet toleràlna...de lehet, H tévedek.
2018. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
De, tolerálja, utolsó, mivel a kérdező fizetés nélküli szabadságon lesz.
2018. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Akkor jó! Nem rosszindulatból kérdeztem!
2018. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%
De. Sajnos ez úgy van, hogy akkor te vagy visszamész dolgozni, vagy bukod a munkahelyedet. Nálunk is apa igényli, mert én katás vagyok, így keveset kapok, apa viszont max gyedet. De én meg itthonról dolgozom, úgyhogy nem jár variálással, jó így mindenkinek, csak kicsit nehéz néha megoldani, hogy legyen időm dolgozni.
2018. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Szia. Nálunk is a férjem igényelte a gyedet. Én fizetés nélküli szabadságon voltam itthon a kisfiúnkkal. Alanyi jogon jár a fizetés nélküli szabadság a gyermek 3 éves koráig. A tb-t fizetnem kellett magam után és ez az időszak nem számít bele a szolgálati időbe, ha majd nyugdíjas leszek, ennyi a hátránya.
2018. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, amit a 8-as ír, plusz további hátrány, hogy ha következő gyereket akartok, előbb újra meg kell szerezned a jogosultsághoz szükséges minimum 1 évet, különben nem já csed, gyed.
2018. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már minden világos!
2018. nov. 30. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!