Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy van ez a 365 nap? Segiten...

Hogy van ez a 365 nap? Segitenetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Juliusra varom az elso babankat es nem ertem en ezt a 2 even beluli 365 napot. 2 even belul folyamatosan kell 365 nap vagy akar lehet megszakitassal is?

Az iden nem dolgoztam hivatalosan. Februar ota vagyok a mostani helyemen es azóta nincs szerzodesem. (En barom tudom..)de 2017 december 20ig volt folyamatos munkaviszonyom. Aztan munkanelkuli februarig.

Ha a munkaltatom bejelent visszamenoleg az ugyis jo? Vagy akar januartol egeszen szulesig? Fontos a folytonos munkaviszony? Azt tudom h bejelentett allaskell a szulesnapjan is. De a tobbi? Ugye visszafele szamolok 2019 juliustol 2017 juliusig. Hogy csinaljam hogy jo legyen? Koszonom a valaszokat


2018. dec. 5. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Termeszetesen lehet megszakitassal a 365 nap ha munkat valtassz stb., de ha ilyen regota nem vagy bejelentve az semmit nem er mert nem tudod bizonyitani sehol hogy te ott voltal xy ideig,nincs szerzodesed. Nem fog visszamenoleg bejelenteni majdnem egy evet mert akkor nagyon nagy buntetesre szamithat a munkaltatod hogy feketen dolgoztatott. A tb-vel is bajok lehetnek mert ezek szerint nem fizeti neked senki akkor magadnak kell. Most velem is ez a helyzet hogy 3honapig nem voltam bejelentve es a NAV kuldott egy papirt hogy fizessem be az elmaradt tb tartozasom vagy kulonben buntetest kapok stb... Ezt a GYED miatt kerdezted? Vagy a munkanelkuli miatt esetleg? Mert nem mindegy..
2018. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gyed es Gyes miatt.

A szulesig kell meglennie 2 evnek? Mert ha mondjuk most bejelent akkor idaig van 5 honapom. Januartol juliusig pont megvan a 365 nap. Jol gondolom?

2018. dec. 5. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Elso vagyok.Belebonyolodtam hogy mikor is voltal bejelentve? Akkor van biztositva mar egy ev 7 honapod? Mert ha igen akkor ha azonnal bejelent akkor meg eselyes hogy meglegyen. Viszont a gyest es a gyedet eggyutt nem igenyelheted. Nekem ugy volt hogy gyest igenyeltem es hivatalos szervek mondtak hogy gyed csak akkor ha visszamondom a gyest ami persze jobb mert tobb penz. Ha sikerul es osszejon a 365 nap akkor a gyedet igenyeld mindenkepp.
2018. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Babat varsz es nem voltal egy evig bejelentve? Se tb se semmi? Hat nemigen kapod meg ra a gyest vagy a gyedet te jo eg. Es te azt hiaba szamolod hogy ha a fonok bejelent stb stb. ha eddig nem jelentett be ezutan sem fog. Vagy aztmondja bejelent aztan meg mikor nem tudsz rola akkor kijelent, neki az nagy kar ha egy terhes not bejelent a semmire mikor tudja hogy ugyse leszel ott csak nehany honapig meg.
2018. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
En ugy tudom nem lehet megszakitasa. De mar nem is igazan erdekli a kerdezot szerintem. Egyebkent nem lesz meg hiaba mondjatok mert ot mar nem jelentik be es egy evig nem is volt biztositva komoly kis navos buntetes lesz ebbol
2018. dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tbt fizettem magamutan.

Na próbálom leirni vilagosan :)

2017 december 20 ig voltam utoljara bejelentve. Aztan munkanelkulit kaptam es februartol nem vagyok bejelentve.

Bejelenteni bejelentene a fonok nem azzal van a baj. Es dolgozom is nem megerolteto ha dolgozok nagy hassal is. Nem azzal van a baj. Hanem ha mondjuk bejelent januarba es juliusba szulok az 7 honap. Plusz az elozo ahol idaig bevoltam jelentve julistol decemberig az 6 honap. Az 13 honap mert ugye szulest megelozoen 2even belul 1 ev. Az igy meglenne. Persze ha nem egybe kell a 365 nap.

Es evek ota nemjott ossze a baba,pont most jott.. :) de szerintem nem menthetetlen a helyzet ugye? Azert nem mind1 h kapok valamit vagy a ferjem fizetedebol eljunk hárman.

2018. dec. 5. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok ertem csak kicsit a datumok megkavartak :) persze igen ugy meglesz, es en ugy tudom lehet megszakitas ugyanis valaki kozben munkat valt hiaba azonnal atveszik valamennyi megszakitas ott is adodhat a lenyeg hogy 2 even belul meglegyen 365 napod ami meglesz ha bejelent :) de persze ezt terhesgondozason elmondja a vedonod majd ugyis hogy mire leszel es hogyan jogosult :) boldog babavarast
2018. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom megnyugodtam :)
2018. dec. 5. 23:02
 9/9 Buriné ***** válasza:
Én ugy voltam hogy 2017 januárba kezdtem dolgozni azon éven terhes lettem igy augusztusba az az 8 hónapra rá tp-re mentem.Tp-vel kihúztam mig megszűltem 2018 márciusába.Igy meglett az egy év.Cseden voltam.Most gyeden vagyok
2018. dec. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!