Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezményhez ki...

Családi adókedvezményhez ki adja ki a papírt?

Figyelt kérdés

Korábban valahol olvastam, hogy a védőnő adja a papírt, amit a munkáltatónak le kell adni, de a védőnő azt mondta, hogy azt a nőgyógyászom fogja adni.

Most akkor hogy is van ez?


2018. dec. 7. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Nőgyógyász adja ki, 91 napos terhessegnel, ami a 15.het.
2018. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nőgyógyász és nem kell leadni a munkáltatónak. Semmi köze hozzá. Neked kell megőrizni az adóévtől 5 évig.

(könyvelő)

2018. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor a munkáltató bemondás alapján fogja utalni minden hónapban a +10.000 Ft-ot? Valamit csak le kell adni neki...
2018. dec. 7. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilatkozatot adsz le,amiben büntetőjogi felelősséged tudatában nyilatkozol a magzatról.

Még annyit tennék hozzá,hogy a terhességet orvosilag az utolsó menzesz első napjától számolják (mivel a fogantatás pontos napját nem tudjuk),így a 91.nap a 13.héten lesz esedékes. Az SZJA tv. szerint a fogantatástól jár, a fogantatás vélelmezett időpontját viszont a PTK határozza meg, méghozzá a szülést megelőző 300. napban. Ez nagyjából az utolsó menzesz első napjára jön ki, ezért adják ki így az igazolást. Nem kell a plusz 2 hétet számolni.

Ez csak akkor érdekes,ha a 13.és mondjuk a 15.hét nem egy hónapra esik.

2018. dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ma mondta az orvosom, hogy csak a 15. betöltött heten tudja kiadni, előbb nem lehet.
2018. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az nagyon érdekes, nekem már megvan a papírom és 13 hetes vagyok. A doki majdnem,hogy hülyének nézett hogy mit gondolok én, mégis honnan számoljuk a terhességet. Amit leírtam az előző válaszomban,az orvos és a védőnő "okítása" volt,amit kénytelen voltam végighallgatni.
2018. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!