Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha már betöltötte a magzat a...

Ha már betöltötte a magzat a 91-ik napot, de nincs igazolás, attól még a papírt leadhatom a családi adókedvezményről?

Figyelt kérdés

Sajnos csak januárra kaptam időpontot a nőgyógyászatra, így hogy nem panaszom van, viszont szeretném minél hamarabb leadni a papírt, hogy januárba már megkaphassam a pénzt.


Azt tudom hogy nem vagyok köteles a munkáltatónak odaadni az igazolást, de számít az hogy hamarabb adom be a kérvényt, minthogy kiállítják a papírt?


14. hkm


2018. dec. 14. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudnod kell igazolni, szóval addig ne add be. Egyébként kb 5 perc munka a könyvelőnek, szóval ha fizu összesítés előtti napon adod le, akkor sem fogaz lecsúszni róla.
2018. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
A kérvényhez csatolni kell az igazolást is. A kimaradt idôszakra vonatkozó összeget utólag, adóbevalláskor tudod majd visszaigényelni.
2018. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Védőnő is állíthat ki erről igazolást esetleg?

2018. dec. 14. 14:45
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem, csak az orvos.
2018. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Mintha csak én írtam volna ,ugyanebben a cipőben járok,csak az én dokim szabin van. A védőnőm tanácsára felhívtam a rendelőintézetet és az összes papírom, leletem,kiskönyvem alapján a helyettes orvos adott papírt.
2018. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

"A kérvényhez csatolni kell az igazolást is."


Még mindig nem igaz. Nem kell, nem kérhetik, nem is szabad odaadni. Meg kell őrizni 5 évig.


Nem számít kérdező, csak annyiban, hogy ha véletlenül máshogy számolsz, mint a doki és ezért hamarabb kéred, mint járna, az szívás.

2018. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Az igazolás másolatát kérni fogja a munkáltató. Az eredetit valóban meg kell ôrizni. Írta a kérdezô, h tudja, h nem kell odaadnia, ezért fölösleges volt belém kötnöd.
2018. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Másolatot sem kérhetnek, eü adat szenzitív adat.


Leadhatod a nyilatkozatot. Az igazolás csak NAV-ellenőrzés esetén kell, az kizárt januárig.

2018. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Nálam is kérte a könyvelő a másolatot. Annyi van rajta, hogy betöltötte a magzat 91.napot. Meg az adataim. Mi ezen a szenzitív?
2018. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

A terhességgel kapcsolatos minden adat, így a kor is eü adatnak minősül (túlzás, de ez van). :)


Nem kérhető másolat, nem köthető ehhez a feltételhez a kedvezmény.

2018. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!