Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed-et, Gyed-et tud e valaki...

Csed-et, Gyed-et tud e valaki számolni? A kalkulátor ebben az esetben nem segít :- (

Figyelt kérdés

Sziasztok, fél éve dolgozom egy laborban, határozatlan szerződéssel. Innen megyek szülni. Most táppénzen kell lennem mert a terhességet nem lehet a laborban tölteni. A havi bruttóm 300.000 korul volt ebben a fél évben. Előtte 5 évig vállalkozó voltam, Kata adózó, havi 50.000-et fizettem. Kb 8 hónap múlva mit fognak figyelembe venni majd, hogy táppénzen vagyok 8 hónapig, a jelenlegi szerződésem vagy a Vállalkozás is számít?


Koszonom a segítőkész válaszokat :-)


2018. dec. 16. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Nem lehetsz táppénzen 8 hónapig, ha csak fél éve vagy ott. Annyit lehetsz, amennyit ott dolgoztál.
2018. dec. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, nem lehetsz ennyit táppénzen... De nehogy megbolondulj, és táppénzre akarj menni, mikor nincs is rá szükség... Ugyanis a munkáltatónak kötelessége a megfelelő és biztonságos körülményeket biztosítani, ha nem tudja, szépen hazaküld pihenni, te pedig nem táppénzen leszel, hanem alapbért kapsz, amivel sokkal jobban jársz.
2018. dec. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

Ha a vállalkozás ès a munkaviszony is között kevesebb mint 30 nap volt a megszakítás, akkor az folyamatos biztosítással minősül, lehetsz táppènzen 8 hónapot. Nem az a feltètel, hogy abban a jogviszonyban legyen annyi ledolgozott időd, amennyit táppènzen lennèl, hanem hogy folyamatos biztosított jogviszonyod legyen annyi.

Viszont abban igaza van a 2. válaszoló akkor, hogy a te életedben nem a táppènz lenne a megoldás, mert nem veszèlyeztetett terhes vagy, hanem a munkahely nem tud számodra megfelelő munkakörülmènyt biztosítani.

Ami a csed/ gyed összegèt illeti csak a jelenlegi munkaviszony Orbán elèrt jövedelemből fogják számolni, a táppènzes időszakokat átugorják, hisz ellátás nem lehet ellátás alapja.

2018. dec. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-)

Folyamatos a munkaviszonyom, eddig vállalkozó voltam mostmár alkalmazott, nem volt megszakítás. A munkahely biztosan nem tud nekem olyan helyet biztosítani ahol tudnek dolgozni. Laborban vagyok ami a terhesség szempontjából veszélyesnek minősül, így már mondták is hogy nem lehet maradni dolgozni. Tehát nem táppénzen kellene lennem hanem az alap bérem kapni, munka alól való felmentéssel?

Mert akkor így kérem a Hr-en.

Ha nem tappenzrol megyek szülni akkor az alap jövedelmem nézik majd vagy az előtte lévőt ahol voltak pótlékok is?

2018. dec. 17. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!