Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy is van valójában? Segítség!

Hogy is van valójában? Segítség!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy olvastam valahol, hogy közoktatás alatt is biztosítottnak számít az ember. 21 éves vagyok májusban tettem le a szakmai érettségim (nyelvi előkészítő+érettségi+szakma), ez igaz? Illetve a másik kérdésem az lenne,hogy az elmúlt 4 évben 4 illetve 6 órára voltam bejelentve,iskola mellett dolgoztam+ a “szokásosnak” mondható vendéglátás... most novembertől vagyok teljes 8 órában bejelentve már. Így hogy tudom számolni azt a bizonyos 2 éven belül 365 napot? Ügyfélkapun túl léptem a 60 napot,januárban bemegyek személyesen új jelszavát igényelni, de addig is kiváncsi lennék, hogy nálam ebben jártasabb mit mond! Előre is köszönöm!

2018. dec. 31. 00:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy biztosított tanulóként, csak eü szolgáltatásra jogosult.

Viszont ettől függetlenül figyelembe vehető csed, gyed esetén ennek egy része, ha szükséges.


A 4 és 6 óta nem számít, ha munkaviszonyban voltál foglalkoztatva és bejelentve, minden napod egy napnak számít.

2018. dec. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit jelent a "szokásos vendéglátás".

Ha rendes munkaviszonyoskent voltál bejelentve akkor oké, de ha diákként akkor nem számít bele.

Viszont a nappalin folytatott tanulmányokból 180 nap beleszámítható.

2018. dec. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szokásos vendéglátást arra értettem,hogy nem igen szeretnek teljesen bejelenteni ha nem muszáj. Tehát akkor összegezve, a részmunkaidőtől a teljes munkaidőig ugyanúgy számít illetve a tanulmányaimból is bele lehet számítani 180 napot?! Elnézést az értetlenkedésért!
2018. dec. 31. 10:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaj és nem diákként voltam bejelentve! Köszönöm mégegyszer!
2018. dec. 31. 10:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Tanulmányból akkor számít bele 180 nap, ha nappalin tanultál és a szülést megelőző 2 évben legalább 1 év beleesik a tanulmányi időbe.
2018. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor jól értettem! Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget! :)
2018. dec. 31. 11:13
 7/10 babyboom567 ***** válasza:
Felsőfokú tanulmányból számít be,az érettségi nem az.
2018. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Válaszkényszered van, heteske?


Középfokú tanulmány is beszámítható.

2018. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es, ez nem igaz. Felsőfokú tanulmány esetén diplomás gyed igényelhető, amihez egyáltalán nem kell munkaviszony. A Kérdező esetében 180 napot beleszámítanak a nappali középfokú tanulmányából, de 181 v. 182 nap kell mellé munkaviszonyból, plusz biztosítottnak is kell lennie csed igényléskor.
2018. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! Sokat segítettetek! :)
2018. dec. 31. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!