Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kistesó érkezése GYES alatt....

Kistesó érkezése GYES alatt. Milyen ellátás jár a tesó után ha GYED-en apuka volt?

Figyelt kérdés
2016. decemberében született a kisfiúnk, a 168. naptól apuka vette igénybe a GYED-et mert én KATA adózóként kisebb összegre voltam jogosult. Apuka is június óta vállalkozó. Ha megfogan a tesó pár hónapon belül akkor ő utána is ugyanazokat az összegeket kapjuk mint 2éve, ha a 168. nap után a férjem lesz GYED-en?

2019. jan. 1. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2019. jan. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy azg osszeg ugyanaz lesz e, az attol fugg, memnyit valtozott apuka jovedelme. De az ellatasok ugyanazok lesznek, tehat ugyanúgy gyed jár majd
2019. jan. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azért volt kérdés az összeg csak, mert azt olvastam hogy ha valaki gyes alatt vagy utána egy évvel újra szül akkor azt az összeget is kaphatja amit az előző gyerkőcnél, ha az a magasabb. Csak nem tudtam hogy ez arra is vonatkozik e ha apuka volt gyeden.
2019. jan. 1. 11:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az apuka volt gyeden akkor nálad mi volt a jv státuszod a Katánál? visszamentél folgozni, az apa meg munka mellett kapta a gyedet? Vagy szüneteltetted a Katát?
2019. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Visszamentem dolgozni
2019. jan. 1. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!