Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen szülés utáni juttatást...

Milyen szülés utáni juttatást vehetek igénybe?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a neten ilyenekről de nem nagyon tudok eligazodni rajta.


-2019. március elejére vagyok kiírva.

-június óta táppénzen vagyok

-2018 március, április, május- be voltam jelentve 8 órásba. Hivatalosan 100000 Ft ra

-február, január és 2017 december- munkanélküli kaptam és ugyanezen a munkahelyen 15 napot dolgoztam egy hónapban

-2017 november 10-től visszamenőleg kB 3 évig folyamatosan 8 órában voltam bejelentve.


Csedet igényelhetem és ha igen mikor kell?

Meddig legyek még táppénzen?

Egyáltalán anyagilag hogy járok jobban gyed vagy gyes?

Dolgozni nem megyek vissza semmiképp minden percet a kicsivel szeretnék tölteni..

Ezekkel a kérdéseimmel egyáltalán milyen hivatalos helyre tudok elmenni?


Köszönöm ha elolvastátok!


2019. jan. 5. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Jól értem, hogy 2018 márciusa óta dolgozol ugyanott (csak június óta táppénzen)?

A csed jár, hiszen megvan a szülést megelőző 2 évben a 365 napot, és munkaviszonyod is van. A gyed több, mint a gyes, de igazából nem értem, hogy lehetsz 8 órában 100 ezerre bejelentve, ez jóval a minimálbér alatt van...

2019. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"2018 március, április, május- be voltam jelentve 8 órásba. Hivatalosan 100000 Ft rá"


Valami nem stimmel, mert ebben az időszakban 138000 volt a minimálbér. Ennél kevesebbet hivatalosan nem kaphattál. Vagy nettó összeget írtál? Csed és gyed számításhoz bruttó béredbol kell kiindulni.

2019. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!