Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Főállású anyaként érhet bármi...

Főállású anyaként érhet bármi hátrány a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A 3. babámmal vagyok itthon, szeretnék jövőre visszamenni dolgozni a munkahelyemre (15 éve ott dolgozom) 6 órában. Most olvastam, hogy van lehetőség arra, hogy főállású anya legyek, ami mellett dolgozhatok maximum 6 órában tovább. Szeretem a munkahelyem, remélhetőleg még jó sokáig megmarad az állásom, viszont így akkor elvileg 2 munkáltatóm lesz? A jelenlegi munkahelyemen akkor mellékállásban dolgozom részmunkaidőben? Nem tiszta számomra ez a helyzet. Mint főállású anyát pl. egy leépítés esetén érhet hátrány?


Vagy csupán arról van szó, hogy a legkisebb gyermekem 8 éves koráig jár a GYES-sel egyenértékű 25 ezer forint havonta, de csak 6 órában vállalhatok munkát?


Köszönöm előre is a segítséget.



2019. jan. 8. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha a munkahelyed lehetővé teszi, hogy 6 órában dolgozz, akkor semmilyen hátrány nem érhet. Viszont nem hiszem, hogy köteles lenne neked ezt a lehetőséget biztosítani.
2019. jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem lesz két munkáltatód. Annyit jelent az egész, hogy kapod a gyet-et, és mellette ha szeretnél, dolgozhatsz heti 30 órában. Védettség nincs, szóval bármikor elküldhetnek. Persze elvileg nem érhet emiatt hátrányos megkülönböztetés a munkahelyeden.
2019. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A Munka törvénykönyve szerint köteles: A Munkatörvénykönyv alapján a gyermek 3 éves koráig kérheti a szülő a részmunkaidős foglalkoztatás, míg 3 vagy több gyermeket nevelő munkavállaló esetén, a munkáltató a gyermek 5 éves koráig köteles a munkaszerződést az általános teljes napi munkaidő felének megfelelő tartamú részmunkaidőre módosítani.
2019. jan. 8. 12:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Gyet alatt nem kötelessége.

[link]

2019. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem jól értelmeztem, hirtelen a fizetés nélküli szabadságra gondoltam. Az előző hozzászólásomat tekintsd tárgytalannak.
2019. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Nos, 4 órásra kell hogy módosítsa a szerződésedet, de simán kirúghat, ha neki ez nem megfelelő. A gyet nem ad védettséget
2019. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 2. kisfiam után, amikor visszamentem dolgozni, akkor is 6 órában dolgoztam, igaz, hogy a 8 órások munkáját sűrítették be 6 órába, de így jó volt mindenkinek. Ezért reménykedem, ha 6 órában mennék, kevesebb lenne a pénzem, mint 8 órában, de ez a főállású anyaság után járó kis kiegészítés nagyon jól jönne.

2019. jan. 8. 13:19
 8/12 anonim ***** válasza:

"Viszont nem hiszem, hogy köteles lenne neked ezt a lehetőséget biztosítani."


De, köteles biztosítani. Nálunk is többen így dolgoznak szülés után a nők, 4-6 órában.

2019. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%

Én ilyenről még nem hallottam, hogy kötelező lenne a 3 gyerekes anyukákat 4 órában foglalkoztatni. Hiszen vannak olyan munkakörök, ahol ezt nem is lehet megoldani.

Én 6 órában dolgozom, szimplán azért, mert amikor felvettek, megkérdeztem, nem akarnak-e 6 órában alkalmazni, és akartak. És megigényeltem mellé a GYET-et. Nincs 2 munkaviszony, semmi hátrány nem ér, ugyanolyan, mint egy 8 órás munka, semmi különbség nincsen.

2019. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köteles módosítani a munkavállaló kérésére, de nem kotekes tovább foglalkoztatni, simán kirúghatja. Nincs felmondási védelem.
2019. jan. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!