Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a teendő ebben az esetben?

Mi a teendő ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz:

2 éve külföldre költöztünk. Lakcímet meghagytuk sógoréknál, mert úgy volt, hogy csak ideiglenesen megyünk ki. Ott laktunk korábban.

Családi pótlékot nem mondtuk le, fizettük belőle magunk után a tb-t (sőt még hozzá is kell tenni, mert a csp 12200, a tb meg 2x7320). Külföldön nem kapunk családit.

A probléma az, hogy mint decemberben kiderült sógorék kényszer kijelentést csináltak következő hónapra, ahogy kimentünk és nekünk nem szóltak. Új útlevelet csináltunk, akkor derült ki, hogy a lakcimünk nem érvényes majdnem 2 éve. A családit viszont azóta is utalják, csakhogy most megijedtünk, hogy mi lesz, mert elvileg akkor jogosulatlanul kaptuk.

Mit kellene csinálni?

A) Kaptam új lakcimkártyát, amelyen külföldi cím szerepel. Tehát e hónapi időponttal lemondanám a családit és a tb-t, mintha most mentünk volna ki. Kérdés, hogy vajon meglátják-e, hogy 2 éve nincs állandó lakcimem...

B) nem csinálok semmit, fizetem tovább a tb-t, kapom a családit... így meg attól félek egyszer kibukik, h nincs lakcím és akkor gáz lesz

C) bejelentkezek más rokonhoz, egy időre, mondjuk nyárig, aztán kijelentkezek és lemondom a csp-t.



2019. jan. 9. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A családit eddig is jogosulatlanul vettétek fel, mert nem a lakcímtől függ, hanem hogy az országban tartózkodtok-e. Nem tudom hány éves a gyerek, hogy ez eddig nem derült ki.
2019. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

5 éves.

Állandó lakcím alapján van a jogosultság és nyilatkozni kell, hogy más országban nem kapunk, nem?

2019. jan. 9. 14:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod.
2019. jan. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lényegtelen, a teendő mi ebben az esetben?

Még vissza is fizetném, ha a nav a tb-t visszaadná, mert akkor azt is jogosulatlanul fizettem. Így pluszba jönnék ki, de szerintem esélytelen.

Hogy lehetne ezt megúszni anélkül, hogy szarul jönnék ki belőle?

2019. jan. 9. 16:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindkét esetben te mulasztottál. A CSP-t nem mondtad le, tehát jogosulatlanul vettétek fel. A tb-t meg megint neked kellett volna lejelenteni, tehát miért fizetnék vissza, ők nem hibáztak.
2019. jan. 10. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Yoda m. ***** válasza:

Beszélj polgárjogban gyakorlott ügyvéddel. Mit javasol.

Igaz, hogy pénzbe kerül, de általában szokták tudni, h. mit a legcélszerűbb ilyenkor tenned.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mester.

Kérdés, hogy ellenőrzik-e, amikor lemondom a lakcimemet? Látják-e, hogy mióta nincs?

Ha igen, akkor lehet jobb lenne bejelentkezni valahova.

2019. jan. 14. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!