Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

A helyzet bonyolult. 24 éves vagyok iskola után volt 4 hónapig bejelentett munkám (19 évesen) . Utána máshol dolgoztam 2 evet (2016-2018) viszont most tudtam meg hogy 3 hónapig voltam bejelentve, a többi hónapban csak alkalmi bejelentésem volt !!!!!!!!

( amikor 3 hónapra beváltam jelentve hogy felvegye ram a főnök a támogatást, Akkor tudtam hogy utána 60 napig alkalmival leszek bejelentve , 60 nap után megint aláírtam a munkaszerződést azt mondta bejelentett)

Én azalatt a 60 nap alatt munkaügyi központba regisztrált voltam valamint a tb támogatást is igényeltem.

Ilyenkor mi a helyzet? Terhes vagyok kapok összesen 28.000ftot a gyerekre?

Ezt a munkahelyem ott hagytam 2 hónapja amikor kaptam a munkaugyitol egy levelet és utána kiderült hogy nem voltam bejelentve. Azóta más allasom nem volt .



2019. jan. 10. 11:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos csak gyes + családi 36.000ft kb
2019. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy milyen munkád volt 19 évesen, az pont nem számít.

2 évre visszamenőleg kell 1 év bejelentett aktív munkaviszony. Az alkalmi nem az. Az alkalmi ilyen szempontból semmi. Az sem számít, hogy rendezve volt a tb-d, attól nem voltál biztosított.

Ha 2 évre vissza nincs meg a 365 biztosított jogviszonyod, akkor ami vár rád az a gyes meg a családi pótlék.

2019. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Adóbevallásom rendbe volt és onnan sem derült ki semmi , mert én adtam a főnökömnek a papirt aki továbbította a könyvelőnek aki ezekszerint beadta nullásan!!!
2019. jan. 10. 11:30
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy min. éves összeg alatt adóbevallás sem kell. Lehet az alkalmival el sem érted ezt az összeget. Nem tudom, ez mostmár mindegy az ellátásod szempontjából. Az azért nem tűnt fel hogy bérpapírt sem kaptál?


Az apa igényelhet adókedvezményt, meg gyed-et is a fizetésén felül helyetted, ha dolgozott eleget hozzá.

2019. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ja és a szerződéseket amiket aláírtam bruttó 271000Ft volt tehát Nettó 180.000Ftot kaptam papiron , amúgy többet a túlórák borravaló miatt stb

És ilyen esetben lehet hülyeség amit kérdezek de a munkaado csalt , visszamenőleg nem lehet bejelenteni??? Nevetséges ez az összeg, ráadásul én annyira nyugodt voltam a "jó" fizetésem miatt , hogy nyugodtan próbálkoztunk a babával

2019. jan. 10. 11:34
 6/18 A kérdező kommentje:
1x kaptam berpapirt a 3honap bejelentés után, utána mondta h mindent a könyvelő intéz!! Sajnos első olyan igazi munkahelyem volt , és ki is használtak a tudatlanságom
2019. jan. 10. 11:35
 7/18 A kérdező kommentje:
Az apa vállalkozó, ugy tudom neki kevesebb kedvezmény van így! Mindenestre hétfőn megyünk könyvelőhöz, csak gondoltam utána jarok enis kicsit. Köszönöm a válaszokat
2019. jan. 10. 11:37
 8/18 anonim ***** válasza:
Gondolom a hivatalos szerződésed arra a 3 hónapra szólt, amíg felvette utánad a támogatást.
2019. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem most sincs munkád. Terhesen gondolom nem is lesz. A gyed feltétele, hogy szüléskor is legyen munkaszerződésed.

Véleményem szerint a munkáltatód nem támadható, mivel be voltál jelentve, csak alkalmival. Viszont ez azt jelenti, hogy ezalatt neked tb-d sem volt, amit be is fognak hajtani.

2019. jan. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen a hivatalos szerződésem 3 hónapra szolt . Tehát akkor semmit nem tudok csinálni. Fantasztikus. Koszonom
2019. jan. 10. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!