Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyest munka mellet is igényelh...

Gyest munka mellet is igényelhet egy újszülött gyermek apja?

Figyelt kérdés
ha az anyuka a túl fiatal életkora miatt nem igényelhet semmilyen támogatást (16 alatt) mi az ami jár és ki tudja igényelni? ahogy olvasgattam gyed nem jár nekünk mivel életkorából adódóan nem dolgozott a barátnőm, nekem meg nem éri meg elmenni gyedre mert kevesebbre jövök ki.adókedvezmény és családi pótlék tudom hogy jár de a gyest is megkapom mint dolgozó apuka? és az anyaságit?
2019. jan. 12. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:

GYES-t az első hat honapban kapja az anyuka.


Anyaságit ha megjelent terhesgondozadon 4 alkalommal szinten megkapja


Megkapjatok a csakadi pótlékot és miután megszületett a baba te ketheted az adókedvezményt ha házasok vagytok már a terhesseg alatt is.


A baba 6 hónapos korától te ketheted a GYED extrát, mellette pont ugyanúgy dolgozhatsz, csak az anyuka után fizetnének kell ebben az esetben a tb/t

2019. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen de az anyuka kiskorú és ez miatt hivatalosan én nevelem majd mint felnőtkoru apuka a kicsit.
2019. jan. 12. 21:39
 3/6 A kérdező kommentje:
az életkora miatt nem igényelhet semmit.ezert minden hozzam kell hogy befolyon, mivel minden kiadást én fedezek
2019. jan. 12. 21:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, akkor így fogalmam sincs az ellátásokról, nem olvastam figyelmesen a kérdést. Elwg speciális eset, szerintem érdemes lenne tb tanácsadót felkeresni
2019. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ha a te neveden lesz a gyes a baba születésétől, akkor születésétől 168 napig nem dolgozhatsz.
2019. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első 168 napban nem lehet kereső tevékenységet folytatni csed, gyes mellett. A 169-dik naptól lehet kérni gyedet (ha megfelelsz a feltételeknek) munka mellett.
2019. jan. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!