Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így mennyi táppénzre vagyok...

Így mennyi táppénzre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
November 6tól dolgozok, a szerződés február 28-ig szól. Március 18-tól felvesznek rendesen. Ha idén teherbe esnék és mondjuk nyárig tudnák dolgozni akkor a táppénznél azt a 4 hónapot is nézik majd vagy csak a márciustól 18-tól? Úgy tudom annyit mehetek táppénzre amennyit dolgoztam. November 6 előtt még tanultam.

2019. jan. 15. 13:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól függ mikor esel teherbe. Honnan tudod hogy táppénzen lennél?!
2019. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

"Ha idén teherbe esnék és mondjuk nyárig tudnák dolgozni"


Nem lenne egyszerűbb megvárni a határozatlan idejű munkaviszonyt, és ledolgozni annyit. hoyg nyugodtan menj táppénzre ha szükséges?

Nem is értem, mikor "szeretnél" idén teherbeesni, ha nyáron már táppénzre mennél...

Mert a márciusi munkakezdésnél biztosan lesz egy 90 napos próbaidőd, és ezalatt indoklás nélkül elküldhetnek... És már nyár is van, mire lejár a próbaidő.

SZóval előbb ezeket várd ki, ne centizz a napokkal, mert könnyen ráfázhatsz.

2019. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Miért akarsz egyből gyereket?

Gyed nem erdekel? Vagy majd 28ezer gyesből tartod el? Mert a gyedhez kell 1 év munkaviszony. Hova sietsz ennyire?

2019. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó. Gyesre mindenki jogosult te nagyokos. Gyed,csed miatt kell egy év munkaviszony legalább. Azért igy tervezzük, mert nyáron elköltözünk és akkor már nem tudok ide bejárni dolgozni, ott meg ki tudja mikor találok új munkát.
2019. jan. 15. 13:49
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez aztán a hozzáállás.

És ha költözés után esnél teherbe?

Itt meg dolgoznál költözésig?


Sőt ha tudod, mikor költöztök, már előtte szétküldheted az önéletrajzodat.


Ja, és ha veszélyeztetett terhes vagy, de eközben költözöl, nehogy megvádoljanak táppénz csalással!

Mert akkor a fagyi visszanyal....

2019. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az se jobb szerintem ha egy új munkahelyen pár hónap után terhes leszek. Egyébként se ezt kérdeztem hanem, hogy honnan számolnák igy a táppénzt. Mellesleg nem mindenki akar 30 év felett szülni attól, hogy most ez a divat.
2019. jan. 15. 15:04
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha közlöd, hogy terhes vagy, akkor próbaidő alatt kirúgnak, és hopp, máris nincs semennyi táppénz.

SZóval erre nem érdemes alapozni.

2019. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Én nem is értem egyáltalán hogyan mersz te ilyan rendezetlen körülmények közé, összevissza munkahelyeken, munkaundorral egyáltalán gyereket tervezni. Minek neked? Kötelező, le kell tudni? Az agyad, a türelmed sincs meg hozzá, a többiről nem is beszélve.
2019. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A március előtti idő is beleszámít! A csed- et 28 nappal előbb is kérheted így nem kell sakkozni a táppénzzel!
2019. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mindenki magából indul ki. Még egyszer felteszem a kérdést, hogy november 6-tól vagy március 18-tól nézik majd, hogy mennyi táppénzre vagyok jogosult ha nyáron táppénzre kell, hogy menjek? Egyáltalán nem biztos, hogy egyből terhes is leszek, csak érdeklődök, hogy is van ez. Ha erre valaki válaszolna normálisan megköszönném. Semmi mást nem kérdeztem.
2019. jan. 15. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!