Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ti hogy intéztétek, most...

Ti hogy intéztétek, most akkor hol érdeklődjek affelől, hogy miért nem küldték még az újszülöttem TB-kártyáját?

Figyelt kérdés
Lehet csak nekem tűnik ilyen bonyolultnak. December elején szültem és azt mondták, hogy a kórház elküldte a papírjaimat az Államkincstárhoz akik majd intézik és postázva lesz, viszont azóta sem érkezett meg a tb-kártyája, így a GYES és az egyszeri anyasági sem jár még, mert anélkül nem kapok. Egyébként a családi pótlék, anyasági és a gyes kérvényt már benyújtottam az illetékes kormányhivatalba, csak küldtek értesítést, hogy fübbőben van az ügy hiánypótlás miatt. Ha majd megérkezik a tb, meg még egy kérelem (fogalmam sincs milyen) akkor el kell küldenem a Budapest Főváros Kormányhivatala VIII.kerületi Hivatalába a tb-jét Ceglédre, mert ott van a telephely. Ezt remélem értitek. Az Államkincstár oldalára felmentem, de ott meg azt írják hogy a kormányhivatal intézi. Most akkor mégis mi van? Vagy várjak még hátha kiküldik hamarosan a gyerekem tb-jét?

2019. jan. 17. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én bementem egy OEP-hez (5 éve még az volt), és kértem a gyerek TAJ számáról egy igazolást. Azzal kérvényeztem mindent, így nem kellett várnom a TAJ kártyára.
2019. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy ez első írta. Kormányhivatal egészségpénztári szervénél kikéred az igazolast és tudsz intézni mindent a taj számmal.
2019. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem is mondták a kormányhivatalnál, hogy van ilyen lehetőség.
2019. jan. 17. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert rá sem kérdeztél te szerencsétlen.
2019. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az érdekes, én január 28 szültem és már 3 napja meg is jött postán a TAJ kártya.


A sima NAEK ügyfélszolgálatot hívnám.

2019. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!