Lejárt munkaviszony?

Figyelt kérdés
Január 15.én lejárt az 1éves határozott idejü munkaszerzödésem, jelenleg gyesen vagyok és leszek is még 3évig,szerintetek ilyenkor automatikusan elküldenek vagy esetleg meghosszabitják, 15.én járt le de még nem írtak, és nem is hívtak hogy mi lesz..
2019. jan. 19. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha még évekig otthon leszel, miért hosszabbítanák? Igaz, a gyest nem ők fizetik, de akkor sincs benne logika, miért tartanának ott papíron. Szerintem hívd fel őket, az a legbiztosabb. A szabadságokat kifizetik és annyi.
2019. jan. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen szerintem sincs sok értelme, viszont úgy tudom hogy ha lejar a szerződés azt az nap kell egyből megszüntetni,utánna egy két nappal már lehet vagyis lehet de az úgy már okés, valami ilyesmit mondtak.
2019. jan. 19. 07:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor igaz, ha felveszed a munkát. Tehát ha lejár a határozott idejű szerződésed, és másnap felveszed a munkát, de nem szólnak neked semmit, akkor automatikusan átvált határozatlan idejűre.
2019. jan. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, én alanyi jogon kapom gyest,tappenzen voltam terhesség alatt, ami lejárt szeptemberben, onnantól kezdve semmit nem kaptam a munkehelyemrol,tehát akkor nekem most elvileg van munkahelyem de jövedelmem nincs, és nemis volt szülés előtt 3honappal,akkor ez most hogy van? Bevagyok jelentve megy a tb-m?
2019. jan. 19. 08:15
 5/10 anonim ***** válasza:
A gyes miatt van tb-d, azt nem kell fizetned. Viszont hosszabbítani nem fognak. Esetleg hívd fel őket, gondolom a kilépőpapírjaid kellenek.
2019. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha lejárt a határozott idő, akkor a munkaviszonyod megszűnt. erről nincs külön papír. A kilépőpapírjaid elküldésére meg 5 munkanapja van a cégnek.


Amit meg valaki írt, hogy ha lejár, és tovább dolgozol... az 2012 óta nincs hatályban.

2019. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, voltam bennt tegnap kértek a gyerek táj számát és adó számát, de senki semmit nem mondott, pedig már kedden lejárt ezek szerint.
2019. jan. 19. 10:44
 8/10 A kérdező kommentje:
Hívtam a munkehelyemet, megszünt a szerzödesem, be kell mennem a kilepö papirokert, és azt mondták a bennt maradt szabijaimat is kifizetik, meg valami táppenzes papirokrol beszéltek, a múlt évből bennt maradt szabikat fizetik ki vagy ami ebben az évben járt volna azokat is?
2019. jan. 21. 15:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Az összes szabit kifizetik, ami még bent maradt, a tavalyiakat és az ideieket is (fél hónapra járót).
2019. jan. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. És milyen táppenzes papirokrol beszéltek? Adtam le táppenzes papírt meg múlt évben, de azt nem fizettek elraktak.
2019. jan. 21. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!