Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nemrég derült ki hogy terhes...

Nemrég derült ki hogy terhes vagyok, viszon egy dolgot nem értek, esetleg segítene nekem ebben valaki? Próbálom megérteni a rendszert, de valahogy segogyan s sikerül, szóval ne nézzetek le. )

Figyelt kérdés

Szóval szeptemberben kezdtem el dolgozni, es most kb 6 hetes terhes vagyok, terveztük a babát, de kicsit később. A kérdésem az lenne hogy mennyit kell dolgoznom még hogy kaphassam majd a gyedet meg a gyest, vagy akármit? Mert én hallottam olyat is hogy eleg 180 napnak meglennie es akkor is kaphatom.

A válaszokért nagyon hálás lennék, mindenkinek előre köszönöm:)



2019. jan. 22. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
365 napnak kell meglenni. De ez ugye összejöhetett a ledolgozott napokból+táppénzes napokból is. Annyit lehetsz táppénzen, amennyit ledolgoztál előtte, szóval ha 183 napja vagy bejelentve, akkor 183 napig vagy jogosult táppénzre... A bökkenő az, mi van, ha koraszülött lesz a baba? Akkor nem lesz meg a 365 nap.
2019. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom előtte is dolgoztál,nem? Az is beleszámít.
2019. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elág a 180 nap, ha 2 éven belül van 180 nap nappali tagozaton hallgatói jogviszony. És akkor sem 180 nap munkaviszony kell, hanem 185.


Neked most jól ki lesz centizve.

Ameddig lehet, dolgozz. Annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál. SZóval ha most mennél táppénzre, akkor csak 4-5 hónapot lehetnél.

A táppénz is beleszámít a jogviszonyba, szülésig kell 365 napnak meglennie (naptári nap).

2019. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát tavaly májusban fejeztem be a sulit nappali tagozaton okj-n. Dolgoztam is előtte de csak 1-1 honapokra voltam bejelntve nyáron, szóval két munka között mindig volt egy nagyobb kihagyás. Igazából bölcsődében dolgozom, és emiatt is érdekelt nagyon, mert lehet hogy 6 hónaposan már kicsit bonyolultabb lesz az egész.

Na de ha jól értelmezem és maradok mondjuk május végéig (szeptember 20 körülre vagyok kiirva) akkor utana elmehetek tappenzre a szulesig es ugyanugy beleszamit ez is mintha dolgoztam volna?

2019. jan. 22. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosan. Ha úgy alakul, és május vége előtt kényszerülsz táppénzre, már az se baj. Ha jól számolom, kb 5 hónapot dolgoztál már, és 8 hónap múlva szülsz. Ha 2 hónap múlva mész táppénzre, már akkor is 7 hónap táppénzre jogosult leszel, és akkor már csak 6 hónap lesz vissza szülésig. Persze ennyire ne centizd ki, nehogy épp pár napon múljon.

Ha nyáron rendes munkaszerődéssel dolgoztál, és nem alkalmival, akkor azok a napok is beleszámítanak a 365-be.

2019. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!