Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a hiánypótlás nem történik...

Ha a hiánypótlás nem történik meg időben akkor megszüntetik az eljárást, ha igen akkor mi a teendő, visszamenőleg még kaphatom?

Figyelt kérdés

A bevezetés, összefoglalva: Van egy nem is kis probléma a GYES, családi, egyszeri anyasági támogatás ügyintézésével. December 7-én szültem. Én még decemberben beadtam az igénylést mindenhez, a Kormányhivatalban csináltattam mindent, illetve a kórház küldte a papírjaimat az államkincstárba a tb-hez. Csak aztán kiderült, hogy a babám tb-jét azért nem sikerült még megkapnom,mert a régi címemre küldték el,ahol nem találtak meg nyilávn,majd visszaküldték a feladónak,aztán a mostani címemre átirányították ami még mindig nem érkezett meg 5 napja.Ráaádásul a védőnő is hiányosan töltötte ki azt az igazolást, hogy megjelentem nála többször terhesgondozáson. Kiküldtek értesítést ezekről, hogy pótoljam 8 napon belül, de magát az értesítést is pár nap múlva tudtam csak elhozni a postáról. A lényeg, hogy valószínűleg 8 napon belül már nem tudom elküldeni az adott címre még azt a kérvényt sem amiben leírom miért késik.


Szóval, ha a hiánypótlás nem történik meg adott időn belül akkor megszüntetik az eljárást,ugye? Ilyen esetben előlről kell kezdenem a kormányhivatalban ugyanezt a procedúrát? Büntetést kapok ezért? Visszamenőleg azért még ezek után is kaphatom a gyest, anyaságit, családit, vagy már az új kérvény időpontjától csak?


Remélem érthető voltam, elég katyvasz volt.



2019. jan. 24. 15:05
 1/1 anonim ***** válasza:
8 nap onnan számít amikor a levelet átvetted. Az a nap nem.
2019. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!