Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Ha a hiánypótlás nem történik meg időben akkor megszüntetik az eljárást, ha igen akkor mi a teendő, visszamenőleg még kaphatom?

A bevezetés, összefoglalva: Van egy nem is kis probléma a GYES, családi, egyszeri anyasági támogatás ügyintézésével. December 7-én szültem. Én még decemberben beadtam az igénylést mindenhez, a Kormányhivatalban csináltattam mindent, illetve a kórház küldte a papírjaimat az államkincstárba a tb-hez. Csak aztán kiderült, hogy a babám tb-jét azért nem sikerült még megkapnom,mert a régi címemre küldték el,ahol nem találtak meg nyilávn,majd visszaküldték a feladónak,aztán a mostani címemre átirányították ami még mindig nem érkezett meg 5 napja.Ráaádásul a védőnő is hiányosan töltötte ki azt az igazolást, hogy megjelentem nála többször terhesgondozáson. Kiküldtek értesítést ezekről, hogy pótoljam 8 napon belül, de magát az értesítést is pár nap múlva tudtam csak elhozni a postáról. A lényeg, hogy valószínűleg 8 napon belül már nem tudom elküldeni az adott címre még azt a kérvényt sem amiben leírom miért késik.

Szóval, ha a hiánypótlás nem történik meg adott időn belül akkor megszüntetik az eljárást,ugye? Ilyen esetben előlről kell kezdenem a kormányhivatalban ugyanezt a procedúrát? Büntetést kapok ezért? Visszamenőleg azért még ezek után is kaphatom a gyest, anyaságit, családit, vagy már az új kérvény időpontjától csak?

Remélem érthető voltam, elég katyvasz volt.

Keress kérdéseket hasonló témákban: GYES, család, anyasági, csecsemő

jan. 24. 15:05  Privát üzenet  

A válasz
8 nap onnan számít amikor a levelet átvetted. Az a nap nem.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont jan. 24. 15:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A GYES-t mennyivel lehet visszább kérni? 2016. 09. 02-én született gyerek. Tehát 2018. 09. 02-től lennénk jogosultak, de sok probléma miatt elfelejtettük. És most adnánk be....
Családi adókedvezményt tárgyhóban utalják, vagy visszamenőleg?
Hol tudok utánanézni, hogy gyesről visszatérve munkàba mennyi szabadság jár visszamenőleg?
Február 16. -án szültem, január 25-től szülési szabadságon voltam, de a csedhez a kérelmet csak a napokban adtuk be. Így melyik időponttól fizetik ki visszamenőleg?
Ha visszamenőleg lett megigényelve a gyes, akkor mikor utalják? Egy összegben vagy külön?
Visszamenőleg igényelt gyed-et mikor utálják?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!