Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Próbaidő alatt elbocsájthat a...

Próbaidő alatt elbocsájthat a cég, vagy felmond ha kiderül hogy babát várok? Jelenlegi munkahelyem nehéz fizikai munka, első terhességem, így váltanom kell!

Figyelt kérdés
Mindenképpen munkahelyet szeretnék váltani,mert 5 évig kezeltek női infertilitással,és végre itt van a babánk,így mindent megtennék érte,hogy egészséges legyen és terhesség alatt se essen baja.Viszont félek a biztos rosszat a bizonytalan jóra váltani,mert az új munkehelyen nyilván próbaidős leszek,ami alatt előbb utóbb meglátszik majd a terhesség,és félek hogy kirúgnak.Legyek őszinte a holapi interjún,vagy sunnyogjak amíg rejtegetni tudom a pocakom?

2019. jan. 29. 16:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indoklás nélkül elkuldhdtnek. Terhesen is.
2019. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk alapból nagy marhaság pont terhesen munkahelyet váltani. Ha nem -bírod ahol vagy, akkor menj táppénzre, kb minden nogyogyasz kiír már a pozitív teszt után is. Próbaidő alatt barmikor kirúghatnak, eh a lényege a próbaidőnek.
2019. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%
Menj tpre ne válts munkahelyet. Első voltam
2019. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
94%
Tappenzre kellene menned, nem munka helyet válltani.
2019. jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Táppénzre a háziorvosomnál is ki irathatom magam?Mivel indokoljam,hogy táppénzre szeretnék menni?Köszönöm a válaszaitokat! Kedvesek vagytok! :)
2019. jan. 29. 16:42
 6/37 anonim ***** válasza:
92%
Nem, a nőgyógyászhoz menj! Mondd el, hogy stresszes, vagy nehéz a munkád, ezt te tudod. De nehogy új helyre menj, az egyenes út oda, hogy ne kapj GYED-et...
2019. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
97%
A nőgyógyász állitja ki az igazolást ami alapján a háziorvos kiírhat. De mindenképp szakorvosi igazolás szükséges hozzá
2019. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Attól tartok,hogy ebben az esetben a jelenlegi munkahelyem fog elküldeni,a táppénz első napján, inkább, minthogy beteg szabit fizessen.8hónapja vagyok bejelentve,nem voltam még táppénzen.Ők mikor kapnak értesítést arról,hogy táppénzen vagyok?Vagy táppénz alatt nem rúghatnak ki?
2019. jan. 29. 16:57
 9/37 anonim ***** válasza:
78%
Nem rúghatnak ki, ha bejelented, hogy terhes vagy.
2019. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%
Terhesen nem rúghatnak ki (próbaidő után) akár táppénzen vagy, akár nem.
2019. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!