Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2018. márciusa óta van bejelen...

2018. márciusa óta van bejelentett munkahelyem.2019 augusztus végén fogok szülni. Szerintetek mire vagyok jogosult? Csedre és gyedre is?

Figyelt kérdés
Próbáltam utánna olvasni, de egy helyen azt olvastam hogy a terhesseget megelőző két évben kell meglennie a 365 napnak.December elején, november végén foganhatott a baba. Ha az ezt megelőző két évből kell a 365 nap akkor lenne tovabbi kérdésem.

2019. jan. 30. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szülést megelőző 2 éven belül kell 365 nap, illetve a szülés napján is biztosított kell legyél.
2019. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az elsô írja. Szülést megelôzô 2 évben 365nap és a szülés napján is biztosítotti jogviszony szükséges.
2019. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Jól írják. Így is jár a gyed,de csak alanyi jogon,ami jóval kevesebb,mintha a fizetésedből számolnák.

Én így tudom. Egy barátnőm sajnos pont igy van.

2019. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alanyi jogon gyed nincs.

Akkor van ha a szulest megrlozo 2 evben meg van a 365 biztositotti nap es a szules napjan is biztositott vagy. Mindket feltetel telhesul tehat csed jar majd, aztan gyed 2 eves korig vegul gyes 3 eves korig. Es csaladi ado ill jarulekkedvezneny a magzat 91. Napos koratol, szulest kovetoen pedug az egyszeri anyasagi tamogatas es a csaladi potlek

2019. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hármas te mirôl beszélsz? Nincs olyan, hogy GYED alanyi jogon. Elsô és második írta jól, másodikat meg jól lepontoztátok, pedig a hármas ír hülyeséget.
2019. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2014 októberben szültem,azon a munkahelyemen 2011 óta voltam alkalmazott, előtte bérelt munkatársként dolgoztam ott 2006-tól. Sajnos megszűnt a régi pozícióm, így megbízási szerződéssel alkalmazott a cégem egy masik osztályon.2016.szeptember közepétől 2017 március 31-ig.(nem hosszabbították meg ezt a szerződést mert kétszer beteg lett a gyerekem ) eközben passzív állományban voltam...2017 november végén végkielegitéssel eljötem a munkahelyemről. Svédcsavar hogy nem vállalhattam munkát 2018 márciusig. Amint letelt a felmentési időszak egyből munkába álltam. Így beszámítható az a fél év illetve a tavalyi év szerintetek? Bocsánat hogy hosszú lett.
2019. jan. 30. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Neked 2017 augusztus és 2019 augusztus között kell 365 nap biztosított időnek meglenni. Ez ugye meglesz a mostani helyeden is.

Az összeget úgyis csak az utolsó munkahelyen elért jövedelemből számolják, szóval ebből a szempontból is mindegy.


Amúgy igen, minden biztosított napot beszámolnak az adott időszakban.

2019. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3# vagyok. Elnézést,vszínűleg félre lettem informálva,én csak azt írtam le,amit a barátnőmtől hallottam. Pedig még vitáztam is vele,mert én is úgy tudtam,mint a többség,ahogy írta. De ráhagytam. Gondoltam,biztos változott vmi,amióta én voltam gyeden. Már nem követem nyomon ezt. De akkor nem.

Viszont ezért nem kell rögtön idiótaként kezelni,mert rosszul tudom. Le is írtam,h ez a barátnőm sztorija. Mégegyszer bocsi!

2019. jan. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a GYED extrát apuka is igényelheti a saját fizuja mellett a baba 6 hónapos korától.Annyi,hogy ha ezt választjátok akkor a tb magad után be kell fuzetni.
2019. jan. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!