Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 91napos vagyok és szeretnék...

91napos vagyok és szeretnék érdeklődni ki veheti igénybe az adokedvezmenyt ha én babát várok és tápénzes vagyok. A párom nem a férjem és nem vagyunk jogszerint élettársak. Akor hogy igényelje a párom a munka helyén?

Figyelt kérdés
2019. febr. 1. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most csak te tudod igénybevenni évközben. Az apuka csak majd ha megszületik a baba egy összegben visszaigényelheti.
2019. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így apuka sehogy.

A NAV-os adókedvezmény nyilatkozaton is fel van tüntetve: várandós nő vagy házastársa.

Vagy igényled te, vagy majd jövőre adóbevalláskor apuka.

2019. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Táppénzből is tudod érvényesíteni, nem akadály.

A párod most nem tudja, ahogy már írták.

2019. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok a párommal, ezért én is táppénz mellett igényeltem az adókedvezményt. Párod csak szülés után tudná igényelni, mivel nem vagytok sem házasok, sem élettársak.
2019. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!